Télen is kívánatos ajkakat
- Dátum: 2013.12.07., 15:45
- ajakápolás, cserepes ajkak, kirepedezett ajkak, téli ajakápolás
A téli bőrápoláshoz szervesen hozzákapcsolódik ajkaink ápolása is. A hideg, az erős szél, a lakás száraz levegője mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ajkainkon a bőr kiszáradjon, kirepedezzen, a szánk és a körülötte lévő bőr kivörösödjön, ami nem igazán esztétikus látvány, ráadásul kellemetlen érzés, olykor még fáj is.
A kiszáradt, kirepedezett ajkak ellen sokan szőlőzsírral és különféle ajakápolókkal próbálnak védekezni. Nem is hinnénk, hogy az egyes kozmetikumokban milyen sok mesterséges és szintetikus anyag, sőt még kőolaj származék is, van, amik nemhogy segítenék a szánk regenerálódását, de még inkább megnehezítik a folyamatot. Viszont egyszerű és olcsó, házilag is elkészíthető ajakradírral, pakolással, balzsammal, sokat tehetünk „beszélőkénk” szépségéért.
A szakemberek azt tanácsolják, ha már kipirosodott, kicserepesedett a szánk, semmiképpen se nyalogassuk, nyálazzuk folyton, ugyanis ez csak fokozza az enyhe gyulladást. Inkább törekedjünk arra, hogy mielőbb megfelelően hidratáljuk és ezt igyekezzünk rendszeresíteni.
Az első és talán a legfontosabb szempont, hogy ezúttal se feledkezzünk meg a szervezetünket kielégítő folyadék pótlásáról. Nemcsak nyáron, hanem a hideg, téli hónapokban is szüksége van a testünknek a vízre. Bár ilyenkor bizonyára jobban esik egy-egy bögre forró tea, azért emellett mindig legyen kéznél az ásványvizes flakon is. Hiszen ez a legjobb hidratáló.
Heti egyszer érdemes ajakradírozást végrehajtani. Sokan úgy vélik, ehhez elég a fogkefe, azonban nem mindegyiknek puhák a sörtéi, s a durvábbak, vastagabbak inkább csak fokozzák a bajt. Radírozáshoz használhatunk durva szemcséjű sót, vagy kristálycukrot, esetleg búzadarát, amiket mézzel, vagy hidegen sajtolt olajjal keverjünk össze. A masszát kenjünk a szánkra, majd lassú, körkörös mozdulatokkal távolítsuk el az elhalt és feleslegessé vált hámréteget.
A gyerekek esetében előfordulhat, hogy a kirepedezett bőrt megpróbálják maguk eltávolítani, letépkedni, s ilyenkor el kezd vérezni a szájuk. Miután a vérzés elmúlik, ugyancsak alkalmazhatjuk az előbb említett módszert, de nekik a legjobb, ha éjszakára kenjük be vele az ajkaikat.
Készíthetünk mi magunk is ajakbalzsamot és pakolást, hogy mindig ápoltak és szépek legyenek ajkaink. Ehhez számtalan receptet találunk a világhálón, s valóban elég egy-két hozzávaló, hogy újra kívánatos csókokat dobálhassunk az arra érdemeseknek. A szakértők azt is mondják, a legjobb, ha valamilyen shea-, esetleg kókuszvajas, vazelines, mézes, növényi olajos hozzávalókat választunk.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.