Miért kell fokozottan figyelni fogaink állapotára terhesség alatt?
- Dátum: 2014.01.06., 12:35
- fogak állapota, fogorvosi kezelés terhesség alatt, fogprobléma, ínygyulladás, várandóság
A baba fejlődése és a későbbi szoptatás is fontos anyagokat von el az anya szervezetéből. Ezért van az, hogy a várandóság és a szoptatási időszak alatt nagyobb valószínűséggel alakul ki fogainkkal kapcsolatos kellemetlen probléma.
Ez persze nem sorszerű, megfelelő szájápolással és szájhigiéniával megelőzhető. Fontos ilyenkor a rendszeres fogorvosi ellenőrzés, ne csak akkor forduljunk orvoshoz, ha már komolyabb panaszok jelentkeznek. Egyébként, ha probléma jelentkezik, a terhesség középidőszakában a legtöbb kezelés biztonságosan kivitelezhető.
Az elhanyagolás nemcsak fogaink állapotára nézve lehet káros, egy kezeletlen ínygyulladás ugyanis még koraszülést is okozhat. Egyébként a terhességi ínygyulladás gyakori jelenség, tünetei nem különböznek a szokványos ínygyulladástól, de fontos, hogy kezelve legyen.
Kevésbé gyakori jelenség a terhességi daganatok megjelenése a szájban. Többnyire fájdalmas, piros kinövésekről van szó, amelyek még vérezhetnek is. Ezeknek semmi köze a rákos daganatokhoz, és szülés után maguktól felszívódnak. Ha viszont túlzott kellemetlenséggel járnak, sebészi eltávolításuk is lehetséges. Ezekben az esetekben persze mindenképpen a szakorvos véleménye a mérvadó.
És ugyan a nem sürgős, fájdalmas beavatkozásokat általában a terhesség utáni időszakra szokták halasztani, a kezelések többségének nincsen terhességet veszélyeztető hatása. Ha szükséges, akkor röntgent is készítenek, és a helyi érzéstelenítő injekció is adható, bár ezeket inkább az első trimeszter után alkalmazzák, a terhesség középső szakaszában.
Fotó:
sxc.hu
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?