Menü

Házi praktikák : Természetes zsíroldók

Az üzletekben kapható vegyszeres tisztítószerek nemcsak drágák, de olykor nem is tudnak annyit, mint amennyit a reklámokban állítanak róluk. Nem is hinnénk, de a lerakódott zsírfoltok, odaégett ételmaradékok ellen filléres praktikákkal is felvehetjük a versenyt. Bemutatjuk a legjobb, vegyszermentes zsíroldókat.

Senki ne gondoljon drága, vagy különleges holmikra, amikor a házi és vegyszermentes, természetes zsíroldókról beszélünk. Ez a szer mindenkinek a háztartásában fellelhető, ráadásul mindössze 120 forintba kerül egy liter belőle. Eláruljuk, csak az ecetről beszélünk.

Ha a csempére fröccsent és odaragadt, tapadt olaj-, és zsírfoltok, vagy a sütőbe beleégett ételmaradékok ellen küzdünk, akkor az egyik legjobb zsíroldó az ecet. Érdemes sóval összekeverni és azzal együtt a foltra keverni. Hagyjuk néhány percig hatni, aztán súroljuk meg jó alaposan a foltot.

Próbálkozhatunk az enyhébb almaecettel is, amit cukorral keverjünk össze. Ezt az egyveleget tegyük a pecsétre és hagyjuk hatni egy órát, aztán dörzsöljük le vele a foltot.

A citromról is sokan tudják, nemcsak illatosít és fertőtlenít, hanem tökéletes zsíroldó is. A félbevágott citromot mártsuk sóba és ezzel dörzsöljük meg jó alaposan a zsíros szennyeződést.

Nem beszéltünk még a mosószódáról, amely szuper mosószer, fehérítő, vízlágyító, ráadásul erős zsíroldó is. Ecettel összekeverve még erősebb hatást érhetünk el vele.

A szódabikarbónától hasonló hatást várhatunk el, de ezt inkább vízzel pépesítsük, majd a masszát kenjük a foltra.

A boraxot a patikákban tudjuk beszerezni, amely ugyancsak természetes ásványi só, más néven nátrium-tetrabonátnak hívják. Ugyancsak kiváló zsíroldó, de a háztartásban még a lefolyók, a vécé dugulásakor is eredményesen használhatjuk.

Fotó:
pixabay.com

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.