Ha nem megy a tanulás
- Dátum: 2014.01.22., 19:58
- koncentráció javítása, lecitin, lecitin és memória, miben van lecitin, mire jó a lecitin
Közeledünk az őszi félév végéhez, az egyetemisták, főiskolások most hajráznak, de a középiskolákban és az általános iskolákban is eljött a félévi záró dolgozatok ideje. Akad, akinek könnyen megy a felkészülés, de mások már erejük végéhez közelednek. Nekik nyújthat segítséget a lecitin.
A lecitint az agy, a memória, a koncentráló képesség természetes serkentőjének tartják és nem hiába. Valóban az idegrendszer, az idegek legfőbb tápláléka, csökkenti a szellemi, fizikai kimerültség hatásait, a fáradtságot, ugyanakkor javítja a memóriát, a koncentrációt, a teljesítő képességet.
A lecitin az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen anyag, zsírszerű elem, amely valamennyi sejtünkben fontos szerepet tölt be. Nemcsak a sejtfalak fontos építőeleme, hanem maga a sejt működéséhez is elengedhetetlen. Ezen kívül számos más, fontos funkcióban feladatot tölt be. Például tisztítja az érfalakat, segítséget nyújt a vérkeringés egészséges fenntartásához, erősíti a szívizomzatot, sőt kiemelten befolyásolja a máj, a csontvelő, valamint az említett idegrendszer működését.
A vérrel szállítjuk a zsírt és a koleszterint, ami szintén függ a lecitintől, de a zsír lerakodását is megakadályozza, illetve a felszívódást, feldolgozást megkönnyíti. Tudni érdemes még, hogy védi a gyomor nyálkahártyáját, segíti az A és B1 vitamin felszívódását.
Lecitinhez a természetes táplálékainkból is hozzájuthatunk, sok ilyet tartalmaz a tojás, vagy a szója is. Lecitinben gazdag a káposzta és a karfiol, a repce, a len, a napraforgó, vagy a sörélesztő is. Érdemes sok hüvelyest fogyasztani, ha szeretnénk egy kicsivel jobb memóriát, a lencse, a bab, vagy a zöldborsó segíthet ebben. A szakemberek a teljes kiőrlésű gabonákat, a búzacsírát, a diót, a kukoricát és a májat ajánlják még.
Fotó:
pixabay.com
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.