Környezettudatosság: nem idő és pénz kérdése
- Dátum: 2014.02.21., 21:53
- hulladék, környezettudatosság, környezetvédelem, szelektív hulladékgyűjtés
A nyugati világban egy lakos átlagosan egy kg hulladékot termel, ez azt jelenti, hogy a világon egy nap alatt annyi hulladék termelődik, ami meghaladja Magyarország területét.
Így aztán hiába folyik még a csapból is a környezetvédelem témája, nem lehet elégszer és eléggé hangsúlyozni az egyéni felelősséget és tudatosságot ezen a téren.
Ma már országszerte elérhetőek a szelektív hulladékgyűjtő pontok, annyit mindenki megtehet (akár szegény, akár gazdag), hogy szétválogatja a saját szemetét.
A szelektív hulladékgyűjtő pontok lehetővé teszik, hogy külön konténerbe helyezhessük el, a színes üveget, a fehér üveget, a fémet, a papírt és a műanyagot. Azért rendkívül fontos, hogy ennek megfelelően szétválogassuk a háztartási hulladékot, mert így támogatjuk az újrafelhasználás folyamatát. Az előzőekben felsorolt hulladékok szinte 100%-ban újrahasznosíthatóak, így másodnyersanyagként visszakerülve a gazdaságba jelentősen csökkentik a környezeti terhelést.
Az elektronikai hulladékok számára pedig elvileg minden önkormányzatnak kell biztosítani hulladékgyűjtő udvarokat, ahol a lakosság ezeket ingyen elhelyezheti. A lejárt szavatosságú gyógyszereket sem szabad hagyományos hulladékgyűjtő konténerekben elhelyezni, mivel ezek veszélyes hulladéknak minősülnek. A gyógyszerhulladékot az erre kijelölt gyógyszertárakban lehet leadni. Kevésbé köztudott, hogy a használt étolaj is veszélyes hulladéknak minősül, ezért hagyományos módon (szemetesbe vagy lefolyóba önteni) megszabadulni tőle szabálytalan, törvénytelen. És ez nem csak azokra érvényes, akik ipari mennyiségben használnak étolajat. A fáradt olaj kezelésére is dolgoztak ki eljárást, de lakossági szempontból ez még elég körülményesen hozzáférhető rendszer.
A környezettudatosság nem idő és pénz kérdése csak, mindenki felelős legalább a saját háztartási hulladéka kezelésében, és ma már adottak a feltételek ahhoz, hogy (viszonylag egyszerű módon) a szelektív hulladékgyűjtéssel hozzájáruljunk az újrahasznosítás folyamatához.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!