Menü

Mi is az a vízér?

Az ezoterikus tanok követői szerint a vízér létező földsugárzás, azonban a szkeptikusok szerint az erről szóló okfejtés eléggé gyenge lábakon áll.

A radiesztézia többek között a vízerekkel és a vízérsugárzásokkal is foglalkozik. Ez egyébként a legismertebb földsugárzások egyike.

Akik hisznek a vízerekben, azok azt mondják, a talajban bárhol előfordulhat. A vízzáró rétegek között áramló víz kelti ezt a sugárzást. Ez egyébként az emberi fül számára nem hallható, a szakemberek szerint 4-7 Hz frekvenciájú hangról van szó, amely ha a fülbe nem is, de az agyig eljut és ott váltja ki a különböző kedvezőtlen hatásokat.

A vízérsugárzás állítólag a különböző földmunkák (építkezések, tereprendezés stb.) hatására enyhülhet, vagy növekedhet, sőt meg is szűnhet. Csapadékos időjárás esetén ugyancsak ez áll fenn, ahogy szárazságkor is.

A vízérsugárzás akkor a legkárosabb az emberi szervezetre, ha két ér egymást keresztezi. Ha az ágyunk, a szobánk egy ilyen kereszteződésben van, akkor könnyen előfordulhat, hogy alvászavar, idegesség, vagy valamilyen betegség alakul ki szervezetünkben.

A vízerekről egyébként már az ókorban is tudtak és az akkor élő emberek megfigyelték, hogy például a macskák kifejezetten kedvelik ezeket és legtöbbször ott vackolnak, időznek, pihennek, ahol ezek futnak a föld mélyén.

A vízérsugárzás azonban a mai napig igen vitatott téma. Nem számokat mutató, jelző műszerrel mérik, hanem az úgynevezett lengyel pálcával, amely sokak szerint egyáltalán nem hiteles mérőműszer. Sőt, még az is előfordulhat, hogy két különböző radiesztéta két különböző eredményről számol be, ami a szkeptikusok ellentáborának gúnyolódását növeli.

A vízerekről a városi legendák szerint azonban valóban tartani kell. Több olyan esetről is tudni lehet, amikor egy vízér kereszt miatt valaki súlyosan megbetegedett, rákos beteg lett, majd annak köszönhette a gyógyulását, hogy az ágyát egy tiszta, vízérmentes helyre költöztették. Amikor megszűnt a sugárzás, megszűnt maga a betegség is.

Hogy hol az igazság és vajon a vízérsugárzás valóban létezik-e, azt nem tudjuk. Azonban mindenkinek szíve joga eldönteni, mi az, amiben hisz, vagy, amit már elutasít. A vízérsugárzás mindenesetre már az ókorban is téma volt, ami mindenképpen azt a látszatot kelti, hogy egy olyan jelenségről beszélünk, amit emberi szemmel nem érzékelhetünk, legfeljebb más érzékszervünkkel.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.