Menü

Mi is az a vízér?

Az ezoterikus tanok követői szerint a vízér létező földsugárzás, azonban a szkeptikusok szerint az erről szóló okfejtés eléggé gyenge lábakon áll.

A radiesztézia többek között a vízerekkel és a vízérsugárzásokkal is foglalkozik. Ez egyébként a legismertebb földsugárzások egyike.

Akik hisznek a vízerekben, azok azt mondják, a talajban bárhol előfordulhat. A vízzáró rétegek között áramló víz kelti ezt a sugárzást. Ez egyébként az emberi fül számára nem hallható, a szakemberek szerint 4-7 Hz frekvenciájú hangról van szó, amely ha a fülbe nem is, de az agyig eljut és ott váltja ki a különböző kedvezőtlen hatásokat.

A vízérsugárzás állítólag a különböző földmunkák (építkezések, tereprendezés stb.) hatására enyhülhet, vagy növekedhet, sőt meg is szűnhet. Csapadékos időjárás esetén ugyancsak ez áll fenn, ahogy szárazságkor is.

A vízérsugárzás akkor a legkárosabb az emberi szervezetre, ha két ér egymást keresztezi. Ha az ágyunk, a szobánk egy ilyen kereszteződésben van, akkor könnyen előfordulhat, hogy alvászavar, idegesség, vagy valamilyen betegség alakul ki szervezetünkben.

A vízerekről egyébként már az ókorban is tudtak és az akkor élő emberek megfigyelték, hogy például a macskák kifejezetten kedvelik ezeket és legtöbbször ott vackolnak, időznek, pihennek, ahol ezek futnak a föld mélyén.

A vízérsugárzás azonban a mai napig igen vitatott téma. Nem számokat mutató, jelző műszerrel mérik, hanem az úgynevezett lengyel pálcával, amely sokak szerint egyáltalán nem hiteles mérőműszer. Sőt, még az is előfordulhat, hogy két különböző radiesztéta két különböző eredményről számol be, ami a szkeptikusok ellentáborának gúnyolódását növeli.

A vízerekről a városi legendák szerint azonban valóban tartani kell. Több olyan esetről is tudni lehet, amikor egy vízér kereszt miatt valaki súlyosan megbetegedett, rákos beteg lett, majd annak köszönhette a gyógyulását, hogy az ágyát egy tiszta, vízérmentes helyre költöztették. Amikor megszűnt a sugárzás, megszűnt maga a betegség is.

Hogy hol az igazság és vajon a vízérsugárzás valóban létezik-e, azt nem tudjuk. Azonban mindenkinek szíve joga eldönteni, mi az, amiben hisz, vagy, amit már elutasít. A vízérsugárzás mindenesetre már az ókorban is téma volt, ami mindenképpen azt a látszatot kelti, hogy egy olyan jelenségről beszélünk, amit emberi szemmel nem érzékelhetünk, legfeljebb más érzékszervünkkel.

Fotó:
pixabay.com

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.