Menü

Hajhullás szülés után

A terhesség hatására a kismama szervezetében jelentős hormonális változások zajlanak, ennek hatása még a haj állapotán is tükröződik. A várandósági „megszépülést” azonban szinte menetrendszerűen követi a szülés utáni hajhullás.

A megnövekedett ösztrogénszint hatására a várandóság alatt hajunk álaga megváltozik, általában ilyenkor egy dúsabb, fényesebb, szebb hajkoronával büszkélkedhetnek a kismamák.

A szülés után azonban szinte kivétel nélkül kialakul valamilyen szintű hajhullás, melynek hátterében több tényező is megfigyelhető.

Egyrészről hormonváltozások befolyásolják a haj állapotát, a szülést követően az ösztrogénszint jelentősen lecsökken. De alapvetően a szülés következtében kialakuló vérszegénység, illetve vitaminhiány hatására kezd el hullani a kismamák haja a gyermekágyas időszakban.

A szülés jelentős fizikai megterhelést jelent, melyet nagyfokú vérveszteség is kísér, kialakul egy vashiányos állapot. Ezért nagyon fontos, hogy már a szülést megelőzően feltöltsük szervezetünket, vagyis fokozzuk a vasbevitelt. Ezt megtehetjük természetes módon, fogyasszunk magas vastartalmú élelmiszereket, úgy mint májat, céklát, narancsot. Továbbá érdemes mellőzni azokat a táplálékokat, melyek gátolják a vas felszívódását, vagyis például nem ajánlott kávé illetve tea rendszeres fogyasztása.

Vastartalmú készítmények szedésével is kompenzálhatjuk a szüléssel járó vérveszteség következtében kialakuló vashiányt. Ám a vas- vitamin felszívódása nehézkes folyamat, homeopátiás készítményekkel fokozhatjuk a vas- tabletta hatását (felszívódását).

Fotó:
pixabay.com

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.

Túl gyors világ, túl gyors gyerekek – A korai érés jelensége

„Milyen nagy már!” „Kész férfi/nő” – halljuk gyakran a megállapítást ismerős/ismeretlenektől hétköznapi szituációkban. A mai fiatalság a viselkedésben és érdeklődésben is egyre korábban érnek, sokkal fejlettebbek is. Eltűnő gyerekkor: Miért nőnek fel túl gyorsan a mai fiatalok?