Ízületi panaszok esetén is aktívan
- Dátum: 2014.04.27., 20:24
- derékfájás, ízület, ízületi gyulladás, mozgás, porckopás
Azt mondják korral jár, de nem feltétlenül kell szenvednünk ízületi problémák miatt 40 éves kor felett sem, mozdulatlanságra pedig végképp ne ítéljük magunkat!
Genetikailag is lehet hajlamunk a porckopásra illetve az ízületi problémákra, de életmódunk is jelentős szerepet játszik abban, hogy idősebb korunkra mennyire tudjuk megőrizni mozgékonyságunkat.
Állandó csípő-, derék-, vagy térdfájás esetén sem kell teljesen elhagynunk magunkat, hiszen többféle módon is tehetünk az ízületi panaszok ellen.
Az ízületi gyulladások, kopások bizony fájdalmas tünetekkel járnak, ilyen esetekben érdemes nem szteroid gyulladáscsökkentőket (például: diclofenac, ibuprofen) használni, melyek csökkentik a fájdalmat.
Bármennyire is nehezünkre esik ilyen panaszok esetén a mozgás, nagyon fontos hogy ne álljunk át passzív életmódra, mivel ezzel csak tovább rontjuk ízületeink állapotát. Természetesen körültekintően kell megválasztani, hogy mit sportolunk, de mindenképpen érdemes rendszeresen mozogni. Az úszás például általában nagyon jó választás ízületi fájdalmak esetén is, úgy erősíthetjük izmainkat, hogy közben nem terheljük feleslegesen ízületeinket, porcainkat. Az is elegendő lehet, ha gyakran gyalogolunk, sétálunk, de ebben az esetben kerüljük a kemény talajt, és megfelelő cipőt válasszunk.
Egy gyógyvizes kúraszerű fürdőzés is nagyon hatásos lehet ízületi gyulladások tüneteinek enyhítésére, de nem mindegy milyen típusú gyógyvízben mártózunk, mert nem mindegyik ajánlott ízületi problémák esetén.
Persze nem hagyható figyelmen kívül a megfelelő táplálkozás sem, egyrészt a porcépülést elősegítő tápanyagok miatt, másrészt a testsúly optimalizálása végett. Érdemes tehát kicsit csökkenteni a húsfogyasztást és növelni a nyers zöldségfélék, gyümölcsök, tengeri halak fogyasztását étrendünkben.
Egyébként már enyhe és közepes ízületi gyulladás tünetei is mérsékelhetők, az ízületi merevséget csökkenthető, például glükózamin – szulfát bevitelével. A glükózamin természetes anyag, a porcszövet egyik fő alkotója.
Fotó:
pixabay.com
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.