Menü

Tégy a stressz ellen!

A stressz rossz, energiapazarló, ráadásul árt az egészségnek is. Elkerülését persze könnyebb mondani, mint csinálni. Másoknak hogy sikerül?

Megfigyelhető, hogy az emberek manapság sokkal több dolog miatt dühöngenek, lesznek mérgesek. Türelmetlenek és nyugtalanok vagyunk, sokszor bizony egészen nevetséges helyzetekben.

Mindez valószínűleg szoros összefüggésben van azzal, hogy napjainkban rengeteg és egyre több és több inger éri agyunkat. A minket nap mint nap bombázó különböző információk, a mindennapi tevékenységek összes hozadéka, a munka, a család, a környezet terhelő hatásainak összessége rengeteg embert sodor robbanás közeli állapotba. Míg mások nyugodtak, kiegyensúlyozottak tudnak maradni. Vajon hogy csinálják?

Nyilvánvaló, hogy általános recept nincs, viszont több olyan jó tanács, módszer is akad, ami segíthet.

Először érdemes felállítani életünk fontossági sorrendjét. Ha a helyes értékek alapján rangsoroljuk a körülöttünk lévő dolgokat, máris láthatjuk, hogy a legtöbb problémánknak kicsi, vagy egyáltalán nincs is jelentősége. Azonnal, egy csapásra megszabadulhatunk egy csomó lelki tüskétől.

Ha haladunk a nagyobb, komolyabb gondok felé érdemes a megoldáson agyalni és nem magán a bajon. A másik megoldás lehet, ha az adott negatívumot egy az élet más területéről „elővett” pozitívummal próbáljuk semlegesíteni.

Az sem megoldás, ha elhanyagoljuk, elbagatellizáljuk a megoldásra váró dolgokat, ugyanakkor ne feledkezzünk meg életünk örömteli részéről, semmiképpen se kicsinyítsük le azok jelentőségét.

A stressz elleni tudatos harc segít egészségesebbé és fittebbé válni, hiszen a stressz nemcsak a különböző betegségek kialakulásának az esélyét növelheti, hanem energiát vesz el, fáradékonyabbá is tesz.

Fotó:
pixabay.com

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?

Mi mindenre jó a CT-vizsgálat, és mikor lehet rá szükséged?

Bizonyos betegségek esetén a röntgen- vagy az ultrahangvizsgálat nem elegendő a diagnózis felállításához. Ilyenkor szükség lehel a komputertomográfia (CT) képalkotó eljárásra, amely háromdimenziós felvételeket készít a test egy adott szegmenséről, így részletesebb képet biztosít a szövetekről, az erekről és a csontokról. Milyen esetekben rendelnek el az orvosok CT-vizsgálatot?

Lúgosításra fel

Jön a jó idő, nem csak a kedvünknek kell jobbnak lennie, hanem a testünknek is ideje kiadni magából a káros anyagokat. Irány a lúgosítás!