Menü

Májusra elfáradnak a gyerekek az iskolában

Kevesebb, mint egy hónap múlva itt van az iskolai nyári szünet. A szülők talán már kinézték a táborokat és lebeszélték a nagyszülőkkel, hogy mikor tudnak vigyázni az unokákra. A gyerekek pedig már vágják a centit. Tervezgetik a nyarat, és szívesebben foglalkoznak az iskolai kirándulással, mint a tanulással.

Pedig év végén bele kell húzni, hogy szép jegyek szerepeljen a bizonyítványban. A követelmények azonban egyre magasabbak, amiket elvárnak a gyerekektől. A tananyag nehezebb, korábban kell bonyolult összefüggésekről tanulni. Több különórára járnak: sport, zene, nyelvtanulás – nehéz a választás. Nem csoda hát, hogy a szünidő közeledtével nehezebben koncentrálnak csemetéink.

Figyeljünk hát oda rájuk jobban ebben az időszakban! Ha kell, tanuljunk velük kicsit többet, hiszen ilyenkorra az önállóan tanuló gyerekek teljesítménye is csökkenhet. Az iskolán kívüli elfoglaltságokban is lehetünk megengedőbbek: talán nem baj, ha ebben a pár hétben kevesebb délutáni tevékenységre kötelezzük őket.

Érdemes gyakrabban konzultálni ebben az időszakban gyerekünk tanáraival, osztályfőnökével, ha azt szeretnénk, hogy ne rontsa le év végére a jegyeit. Kitalálhatunk plusz motivációs tényezőket a teljesítményük javítására. Nem kell viszont feltétlenül új telefont ígérni év végére: egészséges lelkületű gyermekünk örül valamilyen kellemes programnak is, amit együtt tölt a család.

Ha kamaszkorú gyermekünk van, akkor csökkenthetjük elvárásainkat a házimunkában való segítség terén is. Ahogy a felnőttnek sem egyszerű munka és túlóra mellett háztartást vezetni, vagy főiskolára járni, úgy a tinédzsereknek is megterhelő lehet, hogy az év végi hajrá mellett még szülei is hathatós közreműködést várnak el tőle az otthoni tevékenységekben.

Hagyjuk hát kicsit tovább aludni a gyermekeket hétvégén, és biztosítsuk számukra a kikapcsolódás lehetőségét. Itt a jó idő, menjünk velük kirándulni, kerékpározni, de néha toleráljuk azt is, ha a digitális világban kívánnak kikapcsolódni. Hiszen mi is így teszünk, ha ezt a cikket olvassuk… 

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.