Milyen elektromos fogkefét válasszunk?
- Dátum: 2014.06.07., 19:07
- akkumulátor, Elektromos fogkefe, fogápolás, fogmosás, pótfej
Ma már nagyon sokan használnak elektromos fogkefét, elsősorban nem a lustaság, hanem a hatékonyság miatt. Persze egyáltalán nem mindegy, milyet választunk az utóbbi időben igencsak nagyra hízott piacról.
Ember legyen a talpán, aki előképzettség, tapasztalat és/vagy tanács nélkül tud magának elektromos fogkefét választani. Hihetetlenül sok fajta van, rengeteg adattal, specialitással, különböző fejekkel. Az árkategória is széles, a néhány ezres típustól indulva egészen a közel százezres ezres darabokig juthatunk böngészés közben. Az ár persze lehet becsapós is, hiszen nem mindegy, hogy mennyi fej van az alapcsomagban, illetve természetesen az sem, hogy a pótfej mennyit kóstál.
Az elektromos fogkefét mindig úgy reklámozzák, hogy hatékonyabban tisztítja a fogakat. Ez igaz is, de hozzá kell tenni, hogy a hagyományos módszerrel is elérhető a kívánt védőhatás, csak úgy jobban meg kell dolgozni és ügyesebbnek kell lenni. A jobb, modernebb elektromos fogkefék nemcsak rezegnek, hanem a fejkialakításuk is igyekszik minél nagyobb felülete hatókörébe vonni. Emellett a fogkefék „okosodnak” is, abból a szempontból, hogy különböző úton módon igyekeznek a megfelelő időtartamú mosásra rábírni minket (ez a tulajdonság egyébként igen hasznos, különösen gyerekeknél). Az időt az egyik csipogással, a másik digitálisan jelzi, s akad olyan készülék is, amely érzékeli, ha túlságosan rányomtuk a fejet a fogunkra/ínyünkre.
A hatékonyság és a biztonság mellett fontos a kényelem, valamint az, hogy mennyit bír az aksi. Úgy mint a mobiltelefonoknál, az elektromos fogkefék esetében is elég fárasztó és idegőrlő, ha az eszközt sokat kell tölteni. Ezek mellett a tartósság sem elhanyagolható, egy megbízható elektromos fogkefének körülbelül öt-hat évig bírnia kell a strapát.
A tapasztalatok szerint – mint oly sok más terméknél – nem a méregdrága kefe a legjobb, 4-5 ezer forintért is lehet használható, 10 ezerből pedig kitűnő minőségű darabot kapni.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.