Hisztéria helyett tanácsok
Túl vagyunk az első nagy nyári hőhullámon és az ilyenkor szokásos hisztérián. Pedig a melegtől nem kell megijedni, csak érdemes néhány szabályt és jó tanácsot betartani.
Minden évben ismétlődő jelenség: ha tartósan 30-35 Celsius fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála, beindul az össznépi hisztéria, hogy mi lesz velünk. A tévék, a rádiók ilyenkor naponta többször figyelmeztetnek a ránk leselkedő veszélyekre.
Félreértés ne essék, veszély valóban van, ugyanakkor a valódi tanácsok helyett ilyenkor általában csak feleslegesen eltúlzott riogatásokkal találkozunk.
Hőségben mindenképpen figyelnünk kell szervezetünkre, hiszen megnő a szív és érrendszeri problémák kockázata. A kánikula alacsony vérnyomást idézhet elő, nem beszélve arról, ha nem pótoljuk megfelelően az elveszített folyadékot, az szintén keringési zavarokat, akár szívinfarktust is okozhat. Ez persze nem jelent speciális elővigyázatosságot, mindössze arról van szó, hogy kerüljük a tűző napot, valamint fogyasszunk el napi 2-3 liter folyadékot.
Lehetőleg vizet és lehetőleg ne legyen jéghideg. Szervezetünknek ugyanis a túl hideg italokkal még dolga van, fel kell melegítenie, és ez energiát vesz igénybe, emellett a gyomrunknak sem tesz jót. A cukros üdítők, az alkoholok, valamint a kávé kánikulában fokozott negatív hatásaival mindenki tisztában van.
Tusolásnál, fürdésénél szintén nem jó a jéghideg víz, a túl nagy hőmérséklet különbség káros lehet, érdemes inkább langyosabbra venni a csapon a fokozatot. Testünket hűthetjük vizes borogatással, amelyet nyakunkon, csuklónkon és könyökünkön érdemes alkalmazni.
A ruházatra szintén érdemes odafigyelni,a jól szellőző, nedvszívó anyagokat, darabokat kell ilyenkor előtérbe helyezni.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.