Menü

Hisztéria helyett tanácsok

Túl vagyunk az első nagy nyári hőhullámon és az ilyenkor szokásos hisztérián. Pedig a melegtől nem kell megijedni, csak érdemes néhány szabályt és jó tanácsot betartani.

Minden évben ismétlődő jelenség: ha tartósan 30-35 Celsius fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála, beindul az össznépi hisztéria, hogy mi lesz velünk. A tévék, a rádiók ilyenkor naponta többször figyelmeztetnek a ránk leselkedő veszélyekre.

Félreértés ne essék, veszély valóban van, ugyanakkor a valódi tanácsok helyett ilyenkor általában csak feleslegesen eltúlzott riogatásokkal találkozunk.

Hőségben mindenképpen figyelnünk kell szervezetünkre, hiszen megnő a szív és érrendszeri problémák kockázata. A kánikula alacsony vérnyomást idézhet elő, nem beszélve arról, ha nem pótoljuk megfelelően az elveszített folyadékot, az szintén keringési zavarokat, akár szívinfarktust is okozhat. Ez persze nem jelent speciális elővigyázatosságot, mindössze arról van szó, hogy kerüljük a tűző napot, valamint fogyasszunk el napi 2-3 liter folyadékot.

Lehetőleg vizet és lehetőleg ne legyen jéghideg. Szervezetünknek ugyanis a túl hideg italokkal még dolga van, fel kell melegítenie, és ez energiát vesz igénybe, emellett a gyomrunknak sem tesz jót. A cukros üdítők, az alkoholok, valamint a kávé kánikulában fokozott negatív hatásaival mindenki tisztában van.

Tusolásnál, fürdésénél szintén nem jó a jéghideg víz, a túl nagy hőmérséklet különbség káros lehet, érdemes inkább langyosabbra venni a csapon a fokozatot. Testünket hűthetjük vizes borogatással, amelyet nyakunkon, csuklónkon és könyökünkön érdemes alkalmazni.

A ruházatra szintén érdemes odafigyelni,a jól szellőző, nedvszívó anyagokat, darabokat kell ilyenkor előtérbe helyezni.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.