Menü

Öregség, nem betegség

A legtöbb ember fél az öregedéstől, de ennek hátterében az áll, hogy az öregkort azonosítjuk a magánnyal, a betegségekkel, és tulajdonképpen az elmúlással is. Ezektől nem véletlenül rettegünk, azonban idősebb korunkban is mi írjuk a történetünket, és ha nem temetjük el mindjárt magunkat az az első ősz hajszálak megjelenése után, akkor teljesebb életet is élhetünk, mint gondolnánk.

Persze nem könnyű, hiszen a társadalom a világra való jogot gyakran csak a fiataloknak tartja fenn, és lépten-nyomon abba ütközünk, hogy élni csak fiatalon, szépen, erőnk teljében érdemes, ami utána következik az már csak egy unalmas és nehézkes hosszabbítás, amit maximum csak elviselni lehet, élvezni nem.

Először is elvárásainkat kell átgondolnunk, ne ragaszkodjunk foggal- körömmel a fiatalkori világmegváltó álmainkhoz, és ne keseregjünk életünk hétköznapisága felett. Idősebb korban is számos lehetőség van az önmegvalósításra, talán még több, mint előtte. Több mindenre van időnk, és talán végre kicsit önzőbbek is lehetünk. Rajtunk múlik, hogy elfogadjuk a változásokat és keressük az új életperiódus lehetőségeit, örömeit, vagy önsajnálatba kezdünk és átadjuk magunkat a „lelki öregedésnek”.

A változás az élet minden területére kihat, változik a párkapcsolat, a szülői szerep, ehhez bizony alkalmazkodni kell, nem ragaszkodhatunk mereven fiatalkori élethelyzeteinkhez és szerepeinkhez.

Egy idősebb életkor épp annyira lehet üres, boldogtalan és céltalan, mint egy fiatalkor. És ez persze fordítva is igaz, idősebb korban is élhetünk motivált, boldog, kiegyensúlyozott életet. Éveink számának ne tulajdonítsunk túl sok jelentőséget, életkorunk tény, önmagában nem lehetőség, de nem is akadály. 

Fotó:
pixabay.com

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.