Ezt próbáld ki! - ugrókötelezés
- Dátum: 2014.08.01., 20:30
- játék, mozgás, sport, Ugrálókötelezés, verseny
Elsőre gyerekjátékra emlékeztet és kívülről annak is tűnik, azonban voltaképpen egy komoly, nagy múltra visszatekintő, fejlesztő sport.
Mindenki ugrókötelezett már. Ez biztos, még ha messze nem is úgy, mint a profik, akiket filmekben, klipekben, bokszedzéseken látunk. Gyerekként először ügyetlenül, de rendkívül lelkesen nyúltunk az érdekes alkalmatossághoz, amellyel lehetett játszani, bohóckodni, hülyéskedni, s közben alaposan megizzadni.
Az ugrókötelezés komoly fizikai sport (lehet), méghozzá úgy közben agyunkat is tornásztatja. Fejleszti a mozgáskoordinációt, javítja a reflexeket, állóképességet növel. Jó hír, hogy nem szükséges hozzá előképzettség, a nulláról is meg lehet tanulni az alapokat. A mozgás nagyon hasonlít a tornához, egyszerre mozgatja meg a csuklót, a vállat, a derekat, a karokat, a térdet és a bokát. Nagy előnye, hogy szinte bárhol végezhető és komolyabb anyagi ráfordítást sem igényel az űzése.
Mint a futásnál, fontos a helyesen kiválasztott lábbeli és a borítás, amelyen ugrálunk (nem mindegy, mennyire kemény). Az ugrókötelezés nemcsak egyéni sport, lehet párban és csapatban is űzni.
Érdekes, hogy az ugrókötelezés nagyon hosszú múltra tekint vissza, források szerint már az ókorban is használták ezt a mozgáskultúrát. A világ különböző részein sokszor egymástól függetlenül eltérő módon és eltérő ugrókötél típussal terjedt el. Versenysporttá a 20. század második felében vált a játék, amelyben többek között világbajnokságot is rendeznek.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.