Óvatosan a természetes vitaminokkal is
- Dátum: 2014.08.12., 21:57
- alapanyag, biobolt, étrend-kiegészítő, gyógykészítmény, kivonat, natúr, szintetikus, természetes, vegyi eljárás, vitamin, vivőanyagok
Nem mind arany, ami fénylik! Sajnos ez a természetes vitaminokra is igaz. Kevesen tudnak róla, hogy a természetes alapanyagú vitaminok, étrend-kiegészítők néha nagyon messze állnak a valódi természetességtől. Noha az alapanyag természetes, de mire a vitamin a boltok polcaira kerül a vitamin, mindenféle vegyi eljáráson esik át.
Sajnos Magyarországon (de sok más országra is igaz ez) semmiféle szabályozás nem létezik arra vonatkozóan, hogy mely termékekre írhatják rá, hogy „természetes”, „natúr”, stb. A pontosan fogalmazó cégek úgy hirdetnek, hogy „csak természetes alapanyagú összetevőkből” készült. Mindez hiába, ha az ételekhez hasonlóan (pl. étolaj) itt is vegyi úton vonják ki az összetevőket, vagy kezelik az alapanyagot a megfelelő állag, forma elérése érdekében.
Még rosszabb, hogy rengeteg, alapanyaga miatt természetesnek hirdetett készítmény tartósítószert tartalmaz. Hiába tehát a természetes forrás, ha közben rejtett tartósítószereket fogyaszt! Kevésbé ártalmas, de bosszantó dolog, hogy a vitaminokhoz, étrend-kiegészítőkhöz, gyógykészítményekhez gyakorlatilag „kitöltő anyagokat” használnak. A fő összetevő nem az a természetes alapanyag, amit a termék neve alapján gondolnánk, hanem a nagy része vivőanyag. Figyelje meg tehát, hogy milyen arányban tartalmazza a készítmény azt az alapanyagot, amiért a terméket választotta! Valamint vizsgálja meg jól az összetevők listáját.
A vitaminok esetén máris elsődleges szűrő lehet, ha a címkén nem olvashatóak pontos adatok, például összetevők, vagy a hatóanyag-tartalom. Nem mindig egyszerű megállapítani, hogy az adott összetevő mit takar pontosan, ezért érdemes az interneten keresgélni a valóban természetes készítmények után, valamint kikérni a tapasztalt bioboltok, szakemberek véleményét.
Fotó:
pixabay.com
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.