Mit keres a kutya a suliban, vagy a múzeumban?
- Dátum: 2014.09.25., 20:02
- állat, állattartás, általános iskola, díj, eb, étterem, felelős állattartás, gourmet bolt, kiállítás, kutya, kutyabarát.hu, mancs, múzeum, négylábú, nyertes, szalámi, szálloda, tappancs, tárlat, ügyvédi iroda, verseny
Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő kutyabarát.hu weboldal meghirdette az Év Kutyabarát Helyei versenyt. Budapesti és vidéki helyeket külön lehetett jelölni az alábbi kategóriákban: étterem, kávézó, szálloda, munkahely, romkocsma. Igen, a díjazottakat elnézve ért minket meglepetés. Pontosabban, kellemes csalódás.
A legjobban a munkahely kategória díjazottjai ragadták meg a figyelmünket: múzeum és általános iskola? Hogy lehet ez? Pedig ez bizony a kellemes valóság. Az Óbudai Múzeum 2013-ban elnyerte az Év Múzeuma díjat. Talán ezek után nem meglepő, hogy olyan ötlettel rukkoltak elő, ami rendhagyó: idén augusztus óta a tárlatokat kutyával is látogathatják a gazdik, amennyiben használnak pórázt. A bejáratnál itató várja a négylábúakat, majd ők is a gazdival tarthatnak, és végigszaglászhatják a kiállításokat. Biztosak vagyunk benne, hogy így több állattartónak van kedve betérni, hogy közben a kedvencét sem kell otthon hagynia. Igen, állatbarátként jó lehet olyan munkahelyen dolgozni, ahonnan nem kitiltják, hanem befogadják a kutyákat.
Hasonlóan kellemes és barátságos a helyzet a Kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. Befogadtak ugyanis két kutyát az utcáról – jól olvassák, az iskola fogadta be az ebeket. Minél előbb kezdik el a gyerekeket tanítani az állatokkal való együttélésre, annál jobb. Ez az iskola nemcsak példát mutat ezzel a nemes cselekedettel, hanem egyben tanít is, méghozzá nem csupán elméletet, hanem a gyakorlatban is. Mindezek után nem meglepő, ha az Év Kutyabarát Embere ennek az intézménynek az igazgatója, Sándor Zoltán Attila lett.
A kutyabarát.hu szerint ebben a versenyben minden jelölt már a részvételével nyert, és ezzel teljes mértékben egyet tudunk érteni. Személyes kedvenceink voltak még az indulók listáját tallózva a Rátkai Ügyvédi Iroda, valamint a Baldasztis Market gourmet bolt. Előbbi azért, mert valószínűleg fejben a legtöbbünknek az utolsók között jutna eszünkbe, hogy az ügyvédi irodába is vihetjük a kedvenceinket. Utóbbiban pedig állítólag toszkán szalámit is kapnak a kutyák. Talán az olasz szellemiség olyannyira átgyűrűzik, hogy még egy ételeket, méghozzá különlegességeket árusító üzletnek sem az az első gondolata, hogy „Kutyáknak bejönni tilos! –hisz mindent felfalnának.” Nos, mint arról már írtunk, Olaszországban érdekes módon nem falják fel a boltokban a kutyák a szalámit, pedig e cikk írója a két szemével látta, amint az élelmiszerboltban a gazdi mellett ácsorog a kutya Velencében. Viszont bizonyára örülnek az ebek, mikor még csak kérniük sem kell, és különleges falatok pottyannak ajándékba.
A kutyabarát helyek kockázatot vállalnak: még mindig rengeteg ember van, aki kerüli az állatokat, fél a kutyáktól, és cseppet sem szimpatikus a számára egy olyan hely, ahová a négylábúak is betehetik a mancsaikat. Azt viszont nem érdemes elfelejteni, hogy a tiltás is kockázat: akinek társa, tartozéka a kutyája, az kerülni fogja az olyan helyeket, ahonnan kitiltják kedvenceiket. Helyettük pedig költi, vagy keresi máshol a pénzét – ott, ahol elfogadják kutyástól. A tendencia mindesetre jó: kis hazánkban már a verseny és cím meghirdetése is fontos momentumnak számít. Reméljük, hogy egyre nagyobb lesz a kutyabarát helyek tábora!
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.