Menü

Water your body: az alkalmazás, amely segít eleget inni

Kell a víz a testének! Igen, a víz, legyen az akár csapvíz, tisztított víz, ásványvíz, vagy forrásvíz – de víz legyen. Ezen kívül talán még a zöldtea alkalmas (mértékletesen), hogy pótolja a szervezet számára szükséges folyadékot. De sem a feketetea, sem az üdítők, szörpök, alkoholos italok nem alkalmasak arra, hogy valóban hidratálják a testet. Így a vízfogyasztás nagyon fontos. Sok orvos vallja, hogy ez az egészséges szervezet legfőbb alapeleme, és rengeteg betegség oka csupán az, hogy valaki nem iszik elegendő folyadékot.

Ezt azonban nem is olyan könnyű kivitelezni. Elhatározzuk, hogy igen, mától aztán…! Bepakoljuk a vizespalackot a táskánkba, a kocsiba, és három nap múlva már csak azt vesszük észre, hogy ugyanúgy elfelejtettünk eleget inni – de legalább mindig kéznél van egy fél kilós – másfél kilós súlyzónak használható flakon. Ismerős ez a szituáció önnek is? Akkor tanuljon meg inni!

Az egyik jó módszernek tartják, ha felosztjuk a napot az ivások időtartama szerint is. A reggeli fogmosás előtt fél liter, majd délelőtt még fél liter, aztán ebédkor, uzsonna idején, majd a vacsora körül szintén fél-fél liter vizet ajánlott meginni. Így már összejön napi 2,5l víz elfogyasztása, ami nem rossz… De ha még így is elfelejt inni, akkor használja eszének ismét az okostelefonját! Lassan elmondhatjuk, hogy mindenre van egy jó alkalmazás – igen, a vízfogyasztásra is.

A legkedveltebb ezek közül a Water your body, amelyet nagyjából 90 ezer felhasználó telepített már a Google Play áruházban ingyenesen, de az App Store-ban is elérhető nem egészen 1 dollárért. Ennyit igazán megér az egészségünk, főleg ha egy ilyen praktikus applikációról van szó. Beállíthatja a súlyát, és a meleg, vagy sportolással töltött napokat külön jelölheti, mert akkor a rendszer plusz folyadékbevitelt javasol. Értesít, ha innia kell, így nem fogja elfelejteni! Beállíthatja, hogy mit és mennyit ivott: víz, sör, üdítő, vagy kávé, csészényi, pohárnyi, flakonnyi, stb. Így hiteles képet fog kapni a folyadékfogyasztásáról: mikor ivott ma utoljára és mennyit, sőt dátum szerint is visszanézheti, hogy mennyit ivott. Akit zavar az értesítés arról, hogy igyon, az ki is kapcsolhatja ezt a funkciót, noha enélkül közel sem olyan hatékony, bár dokumentálásra így is alkalmas. Beállíthat részleges értesítéseket is, ami azt jelenti, hogy bizonyos időszakokban (pl. alváskor) az alkalmazás nem fogja Önt értesítéssel zavarni.

Vigyázzon az egészségére és a hidratáltságára a Water your body-val! 

Fotó:
pixabay.com

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.