Menü

Praktikák megfázás, fertőzés ellen

Csalóka az évszakhoz képest enyhébb idő, hiszen hamarosan biztosan itt a keményebb hideg, s ezzel a megfázások időszaka. Készítsük fel immunrendszerünket!

A betegség elkerülésére nincs biztos módszer, de számos olyan óvintézkedést tehetünk, amellyel csökkenthetjük a megfázás kialakulásának kockázatát. A legtöbb ilyet mindenki kívülről fújja, de a közhelyeken túl is van betegség nélküli élet.

A megfázás és a fertőzések egyik legveszélyeztetettebb „célcsoportja” a gyermekeké. Az első néhány évben a gyakorlat az, hogy a szervezet viszonylag gyakran megfertőződik, ezáltal megtanulva a védekezési módokat. Az immunrendszernek ezzel együtt mi is besegíthetünk, csökkentve ezzel a szövődményeket, illetve a beadagolandó gyógyszerek mennyiségét.

Az egyik módszer a hideg-meleg váltott vizes kúra, ami voltaképpen azt jelenti, hogy a végtagokat, elsősorban a lábfejet és az alsó lábszárt különböző hőfokú vízzel edzik. Felnőttek is kipróbálhatják, akár naponta többször is.

Sokan hidegben, rossz időben nem szívesen mozdulnak ki és gyermeküket is féltik a megfázástól. Pedig éppen az otthon tespedés hozhatja a szervezetet negatív helyzetbe. Nem lehet elégszer hangsúlyozni a friss levegő és a mozgás fontosságát. Még nagyobb hidegben is érdemes egy minimális időt kint tölteni.

A szabad levegőn tartózkodással van összefüggésben a megfelelő D-vitamin szint, amelyet téli időszakban tudatos táplálkozással szabályozhatunk.

Amennyire tudjuk, kerüljük a zsúfolt helyeket. Figyeljünk oda a gyakori és alapos kézmosásra.

A pihenés is nagyon fontos lehet, ha van rá lehetőségünk, akár nap közben is aludhatunk egyet. Éjszaka mindenképpen megfelelő mennyiséget töltsünk ágyban és igyekezzünk szabadidőnket nyugalomban tölteni.

Fotó:
pixabay.com

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?