Még nem késő az immunerősítés
- Dátum: 2014.11.16., 20:20
Még nem késő az őszi immunrendszer erősítés, már csak azért sem, mert az igazi tél egyelőre várat magára. Tippek és ötletek.
Gyakran visszatérő téma immunrendszerünk állapota. Az időjárás változásával szervezetünk működése is változik, mi pedig befolyásolhatjuk, hogy ez a lehető legegészségesebb módon menjen végbe.
Az egyik kritikus időszak éppen az ősz vége-tél eleje. Ilyenkor érdemes egy kicsit tudatosabban táplálkozni, hiszen van még időnk és lehetőségünk szervezetünk megfelelő felkészítésére.
Gyümölcs és zöldség. Vegyük és vigyük, amíg szezonjuk tart és frissek. Alma, körte, szőlő, sárgadinnye, padlizsán, brokkoli, paradicsom. Többféle formában és feldolgozási mód szerint, mind remek hatással van a vitalitásra, az energiaszintre és a szervezet védekezőképességére.
Hazánkban viszonylag kevesen hódolnak a tea szertartásnak, legalábbis, ami a zöld teák világát illeti. A fekete fajta sem rossz, csak a koffeintartalma nem feltétlenül hasznos és jó mindenkinek. A „zöldteázás” igazán izgalmas, változatos világ. A legjobb, ha nem ízesítjük semmivel, így is aromák százait próbálhatjuk ki. Finom és egészséges.
Az egészséges reggeliknél korábban már említést tettünk a natúr joghurtok és a kefirek jótékony hatásairól. Nos, ezek fogyasztása immunrendszer erősítés szempontjából is megfelelő hatásfokkal bír, akár napi rendszerességgel bevehetjük őket étrendünkbe.
Fotó:
pixabay.com
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.