Menü

Hogyan maradj talpon télen?

  • Dátum: 2014.12.05., 21:59

Igencsak aktuális témában készített egyszerű, ötletes, áttekinthető és nem mellesleg hasznos információkat tartalmazó infógrafikát kínálunk olvasóinknak. A címe: Hogyan maradj talpon télen?

Az infógrafikát Vermis Production készítette a NÉBIH Nemzeti Élelmiszerlánc Biztonsági Hivatal együttműködésével.

Szóval: Hogyan maradj talpon télen? Jó kérdés, és bár a válasz sokak számára egyszerűnek tűnhet, valójában összetett. Több dolgot is érdemes betartani ahhoz, hogy a hideg hónapokban elkerüljenek minket a betegségek.

Ahogyan az infógrafikán is látható, minden az egészséges táplálkozással és az ehhez szükséges megfelelő alapanyagokkal kezdődik. Mi a megfelelő? Általában a kipróbált és bevált szolgáltató terméke, a megbízhatósághoz a legtöbbször tapasztalati úton juthatunk el.

A folyadékbevitellel kapcsolatban az ajánlás a tea szerepét emeli ki, ami mellett természetesen az immunerősítő zöldség és gyümölcsturmixok is szerepet kaphatnak.

A gyümölcs és a zöldség persze ne csak a turmixba kerüljön, hanem fogyasszuk nyersen is, hiszen ott vannak a fantasztikus idénytermények, úgy, mint a káposzta, vagy a sütőtök.

A megfázás, nátha és egyéb betegségek kezelése külön cikkek témája, ám ami a megelőzést illeti, érdekes tanács a fürdővízbe való, speciális illóolaj-csepegtetés.

Az immunrendszer erősítésére a nap minden szakában lehet és kell is gondolni, grafikán több olyan ötletes tipp szerepel, amellyel eredményesek lehetünk.

Fotó:
Vermis Production

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.