Melegre hideg – ez ám az immunerősítés!
- Dátum: 2014.12.10., 14:13
Emberi dolog, hogy télen a meleg, vagy a forró vizet részesítjük előnyben, ugyanakkor érdemes áttekinteni azt, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek egy hideg, vagy váltott hőmérsékletű zuhanyzásnak.
A legtöbben nem igazán kedvelik a hideget, pláne nem a fürdőszobában. Beleborzongunk abba, ha a kinti mínuszok után még a zuhanyfülkében is hideg, pontosabban hideg víz éri testünket. Pedig, ha áttekintjük mindazt, amit a hideg, vagy váltott hőmérsékletű fürdőzésről mondanak, lehet, hogy gyorsan meggondoljuk magunkat.
A dolog egyáltalán nem új keletű, hiszen az immunerősítő szaunázás egyik formája is a meleg és a hideg váltakozásának szervezetre gyakorolt pozitív hatásán alapszik. A jelenséget plusz véderőnek tekintik a betegségek elleni harcban, a megelőzés fontos eszközének tartják.
Mi történik akkor, ha meleg után hideg fokozatra állítjuk a vízcsapot? A vérkeringésünk felgyorsul, a szervezet egy magasabb fokozatba kapcsol, amely sokak szerint nemcsak fizikailag energetizál, hanem mentálisan is ad egy pozitív löketet.
Szervezetünkben egy sor olyan folyamat megy végbe, amely rövid és hosszútávon is jótékony. Például gyorsul az anyagcsere, több oxigént veszünk fel, és szívünk erőteljesebben kezd dolgozni.
Persze nem ajánlott mindenkinek az ilyen típusú zuhanyzás, ahogyan a szaunázás sem, de aki megteheti, annak érdemes rendszeresen művelnie, mert az említett hatások hosszútávon sokkal jobban érvényesülnek.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.