Ismét támad a szmog!
- Dátum: 2014.12.18., 19:52
A szmog természetesen nemcsak kellemetlen, hanem igencsak egészségtelen jelenség. Ráadásul még annál is többet árthat, mint amit általában gondolunk róla.
A téli időszak beköszöntével megérkezett a szmog is. A szálló por okozta légszennyezettség időről időre több települést, térséget is komolyan érint, az ilyen veszélyeztetett környezetben élőknek fokozottan oda kell figyelniük a figyelmeztetésekre.
Mindenki tudja, hogy a légszennyezettség rosszat tesz a különböző légzőszervi megbetegedéssel küzdőknek, például az asztmásoknak, de azt már kevesebben, hogy mások számára is ártalmas lehet. Kellemetlen, ha büdös van, nincs levegő, és nem lehet szellőztetni, de még kellemetlenebb, hogy a levegő szennyezettsége a szív és érrendszeri problémákkal küszködőket is próbára teszi, de az egészségesek sem ússzák meg, ha nem vigyáznak. A tüsszögés, orrfolyás mellett a szmog hatására a betegségek is könnyebben és hatékonyabban támadhatnak. A szívbetegeknél a levegő szennyezettsége emeli az infarktus kockázatát.
A levegő szennyezettségének mértékét egy index jelöli, meg van adva, hogy mely fokozatok számítanak egészségtelennek, vagy akár veszélyesnek. A települések önkormányzatai ezek alapján rendelhetnek el szmogriadót.
Szmogriadó esetében nem érdemes a kelleténél több időt a szabadban tölteni. A kisgyermekekre fokozottan oda kell figyelni, nekik magas szennyezettségi értéknél nem is tanácsos kimenniük a levegőre a veszélyeztetett területeken. Kerüljük a forgalmas helyeket, s akár maszkot is viselhetünk, ebből érdemes speciális típust, porszűrésre alkalmasat beszerezni.
Fotó:
pixabay.com
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.