Menü

Amikor egy gyerek kórházba kerül...

Különösen nehéz helyzet, ha egy gyerek kerül be a kórházba, hiszen a gyerekek számára a betegség mellett az idegen helyzet is komoly megpróbáltatást jelent.

Vannak olyan súlyosabb esetek, amikor egy beteg gyereknek hosszú időn keresztül gyakorlatilag a kórház az otthona, de még pár kórházban töltött nap is nagyon megterhelő lehet a gyerekek számára. A gyerekeknél ugyanis nemcsak a betegség jelenti az egyetlen problémát, maga az idegen helyzet is komoly stresszforrás lehet. A gyerekeket egy ilyen szituáció fokozottan megviseli, mivel őket érzékenyebben érinti a megszokott rutinból, illetve otthoni környezetből való kiszakadás.

Egyéves kor alatt még a gyerekek nem fogják fel, hogy hol vannak és mi zajlik körülöttük. Számukra a biztonságot jelentő szülők jelenléte biztosítja a komfortérzetet, így az idegen helyzet nem jelent akkora frusztrációt. Kicsit nagyobbaknál, egyéves kor felett azonban az otthontól, megszokott környezettől való távollét komoly stresszforrás lehet. Ők ugyanis már felfogják, hogy mi zajlik körülöttük, félnek a különböző vizsgálatoktól, ráadásul nem értik a helyzetet, gyakran úgy érzik büntetésből éri őket ez a sok rossz dolog.

Egy- két éves kor felett megnyugtatóak lehetnek a gyerekek számára a szülők jelenlétén kívül, kedvenc játékaik, és az otthonra emlékeztető tárgyak. Ismerősök, rokonok, barátok látogatása is fontos lehet főleg a nagyobb gyerekek esetében, segíthetnek elterelni a figyelmüket a kellemetlen vizsgálatokról, és a betegségről is.

Tervezett kórházi tartózkodás esetén pedig mindenképpen ajánlatos, hogy a szülők felkészítsék gyermeküket a rájuk váró megpróbáltatásokra, illetve az idegen környezet elviselésére. A felkészítés során lényeges szempont, hogy a gyerekek megértsék nem büntetésből kerülnek ebbe a helyzetbe, a cél az, hogy ők jobban érezzék magukat.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?