Menü

Fókuszban a bébiételek

Számos előnye lehet a bébiételeknek, főleg a a téli időszakban, amikor egyre kevesebb az elérhető friss, szezonális zöldség és gyümölcs.

A csecsemők hozzátáplálásánál kezdetben a különböző ételek bevezetése, csak nagyon fokozatosan ajánlott, néhány kanál ételért órákat kutyulni nem éppen praktikus. Már ezen a ponton érzékelhető a bébiételek előnye, mellyel időt és energiát spórolunk. Persze nem feltétlenül kell teljesen elfelejtenünk a házi készítésű ételeket, egy alma lereszelése vagy egy krumplipüré elkészítése igazán nem okoz nagy gondot.

A bébiételek speciális receptúrái úgy vannak kifejlesztve, hogy mindig a csecsemő életkorának megfelelő tápanyagokat tartalmazzák, nincs bennük hozzáadott színezékanyag, aroma, illetve tartósítószer.

Szóval tényleg számos pozitívuma lehet egy bébiételnek, főleg, hogy ezek széleskörűen bevizsgált nyersanyagokból készülnek, és azokat elvileg gyártás előtt gondosan átválogatják. Ez mind szép, és nagyon biztató a szülők számára, de mégis komoly kétségeket vetnek fel azok az esetek, amikor kiderül, hogy bizonyos bébiételek mégis káros anyagokat tartalmaznak.

A legutóbbi botrány ezzel kapcsolatban azért volt különleges eset, mert olyan bébiételt érintett, mely biotermékként volt feltüntetve, mégis a svájci gyártású gabonapép atropin alkaloid tartalmazott. Ezek az esetek komoly dilemmát vethetnek fel a szülőkben. Ennek ellenére olyan esetekben, amikor egyébként sem tudunk megfelelő minőségű nyersanyaghoz jutni, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy valamilyen kész bébiételt válasszunk, amelyek bizonyos fokig mégis ellenőrzöttebbek.

A kész bébiétel választásánál, érdemes elolvasni figyelmesen az összetevőket. Mivel ugyan káros anyagokat (pl.: hozzáadott színezőanyag, aroma,) nem tartalmaznak, de sokszor az üvegen feltüntetett gyümölcsöt vagy zöldséget csak részben tartalmazzák. Ha például sütőtököt szeretnénk adni kisbabánknak, és a sütőtökös kész bébiétel csak 50%-ban tartalmazza azt, akkor érdemes inkább házilag elkészíteni babánk számára.

Fotó:
pixabay.com

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.