Menü

Komoly veszélyek leselkednek ránk

  • Dátum: 2015.01.01., 19:43

A tél veszélyes évszak. Legalábbis a statisztikák azt bizonyítják, hogy ilyenkor leselkedik ránk a legtöbb, sérülést, vagy akár halált okozó dolog.

Télen az emberek a legtöbb időt bent, fedett helyen, általában otthon töltik, ennek ellenére számos potenciális veszélyforrás leselkedik ránk ebben az időszakban.

A legtöbb természetesen a hűvös idővel, a hideggel, a mínuszokkal kapcsolatos. Az utak veszélyesek, hiába takarítják, sózzák, és jégmentesítik számos egyéb módon őket, száz százalékos biztonság nincs, sokan ráadásul felkészületlenül, megfelelő felszereltség (például téli gumi) nélkül ülnek autóba. Az utak mellett természetesen a járdákon is nagyon oda kell figyelni, az elcsúszás csak odáig vicces, ha a fenekünkre huppanunk, igen komoly sérüléseket is össze lehet hozni pillanatok alatt.

A kihűlés szintén valós probléma, nemcsak az utcán, hanem akár lakásokban, házakban is.

A fűtési szezonban a szén-monoxid mérgezés is gyakran szed áldozatokat, nem múlik el úgy tél, hogy nem történne haláleset. A kémények és a fűtési berendezések rendszeres ellenőrzése mellett érdemes (megbízhatóan működő) riasztót is beszerezni.

A betegségek ebben az időszakban könnyen terjednek, ez az oka a különféle járványoknak. A balesetekhez, sérülésekhez hozzájárulhat az év végi fáradtság, valamint az ünnepi készülődés okozta kimerültség is.

A karácsony és a szilveszter ráadásul fokozottan „alkohol-veszélyes”, azaz ezekben a napokban rendszerint az átlagosnál több alkoholos italt fogyasztunk, ami immunrendszerünk gyengítésétől kezdve egészen az ittas vezetésig több oldalról is problémát okozhat életünkben.

Fotó:
pixabay.com

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.