Le lehet győzni a másnaposságot?
- Dátum: 2015.01.05., 19:38
- buli, este, folyadék, Másnaposság, megelőzés, piálás, szilveszter, víz
A másnaposság nem csak szilveszterkor népszerű téma, bár kétségtelen tény, hogy ebben az időszakban többen küzdenek vele az átlagosnál. Pontosan miről is van szó és hogyan lehet legyőzni?
Mint oly sok mindennél az életben, a másnaposság esetében is elsősorban a megelőzés és a tudatosság működik. Aki tudja tartani a mértéket, annak általában nincs különösebb gondja, de a nagyobb fogyasztók is tehetnek a jobb „másnap” érdekében.
Az első számú kulcs a folyadék. Nem, nem a sör és a bor, hanem a víz. A másnaposságban jelentős szerepe van a dehidratáltságnak, mivel az alkohol vizet von el a szervezettől (igen, a sok alkohol, sok vizet). Na most, ha sikerül jelentős mennyiségű vizet fogyasztanunk az este előtt és akár közben, két pohár ital között, akkor enyhülhetnek a másnapi tünetek. Persze akad olyan, akinél ez sem működik, ezzel együtt mindenképpen hasznos megfontolnivaló ez a dolog.
A tudatossághoz hozzátartozik a röviditalok terén (különösen a pancsolt, ízesített és egyéb módokon „fűszerezett” fajtákat tekintve) mutatott mértékletesség, valamint a különböző alkoholos termékek nem keverése. A különböző termékekben található méreganyagok mennyisége ugyanis igencsak fel tudja turbózni a másnapi problémákat.
Minden más egyéb módszer már csak tűzoltás. A másnaposság tüneteit általában csak enyhíteni lehet, mondjuk a gyomor és fejfájást, a levertséget és a fáradtságot azonban a legtöbben semmilyen praktikával le nem vedlik magukról.
Persze akad olyan, akinek meg sem kottyan egy-egy görbe este, míg mások két pohár bortól is rosszul lesznek. Ennek igazi oka homály, de az tény, hogy a korral egyre kevésbé bírjuk a piálást. A tudósok szerint így figyelmeztet a szervezet, amely lassabban és nehezebben regenerálódik, így elnyújtva a másnaposság szörnyű érzését.
Fotó:
pixabay.com
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.