Csak odafigyelés kérdése
A nyugati világban, a fejlett országokban általában nincs gond a gyermekek ellátásával, táplálásával, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a fiatalok mindent megkapnak, amire szükségük van fejlődésükhöz. Mire kell odafigyelni?
A baba-, a gyermek és természetesen az egész élelmiszerpiacot tekintve igazi termékdömping tapasztalható. A nyugati szülő nem győzi követni a trendeket, böngészni a polcokat, választani a különböző táplálékfajták, -félék közül, s az esetek jelentős részében széles kínálattal kényezteti csemetéjét.
Ezzel együtt gyakran előfordul, hogy a gyerekek, legyenek kisebbek, vagy nagyobbak, nem visznek be elegendő menyiséget bizonyos tápanyagokból.
Az első és legfontosabb a D-vitamin, amelynek jelentőségét már régóta hangoztatják a kutatók. A D-vitaminnal az a probléma, hogy hagyományos táplálékkal viszonylag keveset juttatunk a szervezetünkbe, pedig a napsütéses időszakon kívül is szükségünk van rá. Ami a gyerekeket illeti, nekik elsősorban a megfelelő csontfejlődés, valamint immunrendszerük erősítése miatt fontos a dolog. Ha nincs hal és máj az étrendben, akkor maradnak a speciális élelmiszerek, vagy a táplálékkiegészítők.
A D-vitaminnal szorosan összefügg a kalcium, amely szintén alapvető alkotóeleme a jól fejlődő csontoknak. A megfelelő mennyiség érdekében a tej és tejtermékek mellett érdemes banánt, esetleg mandulát és brokkolit bevezetnünk gyermekünk étrendjébe.
A kálium és a vas szintén fontos, ha a gyerekek szervezete hiányt szenved valamelyikben, rossz közérzettel, levertséggel, teljesítmény csökkenéssel, vagy akár fejlődési rendellenességgel szembesülhetünk.
Oda kell figyelni a jelekre, mert az eltérő fejlődés, illetve a már említett tünetek gyakran jelezhetnek valamilyen ásványi anyag, vagy vitaminhiányt.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?