Árulkodó tünetek: ne vedd félvállról!
- Dátum: 2015.01.29., 14:48
A szakemberek szerint hazánkat is elérte az influenzajárvány. A környező országokban már minket megelőzve felütötte fejét, de itthon is egyre többen keresik fel a rendelőket influenzaszerű tünetekkel. Ezért most fokozottan érdemes odafigyelünk a megelőzésre annak érdekében, hogy egy komolyabb betegség, vagy akár egy kellemetlen nátha, megfázás elkerüljön minket. Fontos, hogyha mégis megfertőződünk, akkor a tüneteket mindig a megfelelő módszerekkel kezeljük, nehogy többet ártsunk, mint használjunk. Összegyűjtöttünk néhány tippet, amelyek segíthetnek a legjobb gyógymód kiválasztásában.
Az utóbbi napok változékony, enyhe időjárása kedvezett a kórokozóknak, és sajnos nem is kellett sokáig várni, hogy hazánkat is utolérje az influenzajárvány. A nátha, megfázás valamint az influenzaszerű megbetegedések esetén is a legjellemzőbb tünetek a köhögés és az orrfolyás. E kettő közül is leginkább a köhögés keseríti meg a mindennapjainkat, derült ki a Wick Pharma GmbH 12 ország részvételével végzett átfogó kutatásából. A hazai válaszadók 60 százaléka jelölte meg ugyanis, hogy a köhögés zavarja leginkább az éjszakai pihenés során. Mielőtt megkezdenénk kezelését, mindenképpen különbséget kell tenni, hogy száraz vagy hurutos köhögéssel állunk szemben, hiszen más-más módszerekkel enyhíthetjük.
Száraz köhögés esetén sokszor úgy érezzük, hogy torkunk közepén egy gombóc van, amit mindenképpen fel kell köhögnünk. A méz az egyik legjobb, amit bevethetünk ilyenkor. Amellett, hogy kiváló ásványi és tápanyagforrás, nyugtatja a torkot. Akár önmagában vagy teában is alkalmazhatjuk, de méz ízű köhögéscsillapító szirupot vagy szopogató tablettát is választhatunk. A mézet fokhagymával, vagy tormával is összekeverhetjük, sőt egy kis reszelt gyömbérrel is feldobhatjuk, hogy ne csak jótékony hatását, de az ízét is élvezzük.
Jól esik ilyenkor a torkunknak a meleg folyadék. Hársfa- és akácvirágból, papsajtlevélből, kakukkfűből érdemes teát főznünk, amelyek segítenek a köhögés csillapításában. Annak érdekében, hogy nyugodtan tudjunk aludni, a megfelelő páratartalomra is figyeljünk oda, a párologtatóba pedig akár néhány csepp eukaliptuszos illóolajat is csepegtethetünk.
Hurutos köhögés esetén a légutakban felgyülemlett váladéktól igyekszik megszabadulni a szervezetünk, amit szintén támogathatunk házi praktikákkal. Fontos, hogy ilyenkor lehetőleg csak éjszakára alkalmazzunk köhögéscsillapító készítményeket. Fogyasszunk minél több folyadékot is, mert hígítja a lerakódott váladékot, amit így könnyebb kiköhögni. Bevethetjük például a csalán- és hagymateát, valamint a párásítás ebben az esetben is fontos. Amennyiben a tünetek a gondos kezelés ellenére sem enyhülnek néhány napon belül, akkor mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Forrás, fotó:
redlemon.hu
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.