A férfiak beszivárogtak a szülőszobába
Manapság egyre több az apás szülés, ami nemcsak a kórházi protokoll megváltozását jelzi, hanem azt, hogy a férfiak agyában is módosult valami.
Most eltekintenék attól a vitától, hogy a férfinak a szülő, vagy a várószobában van-e a helye a szüléskor, a pro és kontra érvekkel már tele a padlás. Egyszerűen a jelenségre szeretnénk felhívni a figyelmet, arra, hogy a dolgok itt bizony változóban vannak.
Tényleg rengeteg érvet lehet felsorakoztatni az apás szülés mellett és nagyon sokan vannak, aki meg vannak győződve róla, hogy férfinak igazából nincs értelme ott lenni az asszony mellett a baba világrahozatalakor. Az igazság valahol szerintünk ott van, hogy ez teljesen egyéni, családi dolog, nem lehet kívülről ráerőltetni senkire, semmit. A felek, párok ezt jól el tudják dönteni egymás között.
A jelenség viszont tényleg érdekes. Egyre több férfi/család választja az apás szülést, ami persze visszavezethető arra, hogy erre igenis van lehetőség a kórházakban, de semmiképpen sem ez az egyedüli ok. Sok olyan apa van ugyanis, aki korábban elképzelhetetlennek tartotta, hogy szülő felesége mellett legyen életük egyik legfontosabb pillanatában, ám végül mégis meggondolja magát. A változás oka sokszor belülről fakad, vagy az asszonytól, persze lehet valamilyen társadalmi kényszer eredménye is, ugyanakkor utóbbi jelenleg nem tűnik túlságosan meghatározónak.
Tehát a férfiak változnak, valamennyire biztosan. A szülésnél ez tetten érhető, s érdekes vizsgálatok célja lehetne a jelenség későbbi, gyermeknevelésben betöltött esetleges szerepe.
Fotó:
pixabay.com
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.
Túl gyors világ, túl gyors gyerekek – A korai érés jelensége

„Milyen nagy már!” „Kész férfi/nő” – halljuk gyakran a megállapítást ismerős/ismeretlenektől hétköznapi szituációkban. A mai fiatalság a viselkedésben és érdeklődésben is egyre korábban érnek, sokkal fejlettebbek is. Eltűnő gyerekkor: Miért nőnek fel túl gyorsan a mai fiatalok?