Mire jó a sör?
- Dátum: 2015.02.12., 08:31
Mielőtt rávágnánk a választ, hallgassuk meg a legújabb kutatási eredményeket a sör bizonyos összetevőinek szervezetünkre mért hatásairól!
A sör sem marad el sokkal bor mögött, már ami az egészségre gyakorolt jótékony hatásokat illeti. Persze az alkoholos italokkal kapcsolatban minden alkalommal illik hozzátenni: csakis mértékkel, különben lőttek az előnyöknek (is)!
A túlzott sörfogyasztás sem a májnak, sem az idegrendszernek nem tesz jót, emellett más betegségeket is okozhat. Na, de ennyit a negatívumokról!
Mert akad itt pozitívum is bőven. A sör vitamin (például: B és H) és ásványi anyag tartalma (például: vas, magnézium, cink) bizonyítottan hatásos, ráadásul a viszonylag csekély alkoholtartalom is előnyös tulajdonság. Folyadékot nem sörrel pótolunk ugyan, de a magas víztartalom akadályozhatja többek között a vesekőképződést. A jó koleszterin-rossz koleszterin „vetélkedésben” az előbbinek kedvez, feszültségoldó hatású, és stimulálja az immunrendszert. De ez még nem minden.
A legújabb kutatások a sör egyik összetevője, a komló hatásait vizsgálták. Kiderült, hogy a komló olyan tulajdonságokkal bír, amely védi az agysejteket, ezáltal csökkentheti az Alzheimer- és Parkison-kór kialakulásának kockázatát. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy sörrel kell védekezni a különböző betegségek ellen, ugyanakkor jó tudni, hogy a sörivás „mellékhatásai” mennyire hasznosak.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.