Megelőzünk, vagy kezelünk?
- Dátum: 2015.03.03., 08:19
Örök kérdés, hogy a megelőzésre, vagy a kezelésre érdemes nagyobb gondot fordítani a meghűlésnél, megfázásnál. Aki rávágja, hogy az előbbire, az sem biztos, hogy valójában azt teszi. A kérdés pontosabban az, hogy melyik módszer, mire jó.
Az biztos, hogy érdemes minden óvintézkedést megtenni annak érdekében, hogy a különböző betegségek elkerüljenek minket. A nátha, vagy influenza esetében ilyen a gyakori kézmosás, vagy az, hogy óvakodunk a túlzsúfolt helyektől, az érintéstől, vagy szedjük a vitaminokat. Érdekesség, hogy a C-vitamin esetében megállapították azt, hogy a megelőzésben nem segít, viszont a gyógyulásban igen, azaz a közkedvelt módszer inkább már a kezelés kategóriába tartozik. Igaz, sokkal eredményesebben hat, ha már a megbetegedés előtt is szedtük.
A sok folyadékfogyasztás is ajánlott a mindennapokban, ám megelőzésre ez sem túl hatékony, annál inkább jót tesz a betegséggel harcoló szervezetnek
A tea és a méz, illetve ezek kombinációja szintén akkor fejtik ki igazán jótékony hatásukat, ha már ledöntött lábunkról a probléma.
A másik tábort erősíti az alma, a gyümölcs remek összetevőinek hála rendszeres fogyasztással segíthet a megelőzésben. A gyógyulásban kevésbé.
Aztán számos olyan módszer van, amely bizonyítottan hatástalan, viszont nem is árt.
A konklúzió az, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a megelőzés érdekében, de olyan praktikákat ne vessünk be, amelyek a gyógyulásban segítenek. Legalábbis egészen addig, amíg meg nem betegedtünk.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.