Megelőzünk, vagy kezelünk?
- Dátum: 2015.03.03., 08:19
Örök kérdés, hogy a megelőzésre, vagy a kezelésre érdemes nagyobb gondot fordítani a meghűlésnél, megfázásnál. Aki rávágja, hogy az előbbire, az sem biztos, hogy valójában azt teszi. A kérdés pontosabban az, hogy melyik módszer, mire jó.
Az biztos, hogy érdemes minden óvintézkedést megtenni annak érdekében, hogy a különböző betegségek elkerüljenek minket. A nátha, vagy influenza esetében ilyen a gyakori kézmosás, vagy az, hogy óvakodunk a túlzsúfolt helyektől, az érintéstől, vagy szedjük a vitaminokat. Érdekesség, hogy a C-vitamin esetében megállapították azt, hogy a megelőzésben nem segít, viszont a gyógyulásban igen, azaz a közkedvelt módszer inkább már a kezelés kategóriába tartozik. Igaz, sokkal eredményesebben hat, ha már a megbetegedés előtt is szedtük.
A sok folyadékfogyasztás is ajánlott a mindennapokban, ám megelőzésre ez sem túl hatékony, annál inkább jót tesz a betegséggel harcoló szervezetnek
A tea és a méz, illetve ezek kombinációja szintén akkor fejtik ki igazán jótékony hatásukat, ha már ledöntött lábunkról a probléma.
A másik tábort erősíti az alma, a gyümölcs remek összetevőinek hála rendszeres fogyasztással segíthet a megelőzésben. A gyógyulásban kevésbé.
Aztán számos olyan módszer van, amely bizonyítottan hatástalan, viszont nem is árt.
A konklúzió az, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a megelőzés érdekében, de olyan praktikákat ne vessünk be, amelyek a gyógyulásban segítenek. Legalábbis egészen addig, amíg meg nem betegedtünk.
Fotó:
pixabay.com
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.