Menü

Szégyelli a betegséget a magyar

  • Dátum: 2015.03.03., 08:09

Lassan itt a tavasz, a legtöbben azonban még mindig nem tudunk a jó időre koncentrálni, hiszen a nátha- és influenzaszezon még nem ért véget. A betegség kellemetlen tüneteivel lépten nyomon találkozunk, egy nemrégiben készült globális kutatásból pedig kiderült, nemcsak zavarónak találjuk, de egyenesen szégyelljük azokat. Sőt, ha megfázunk, más nemzetekkel ellentétben, mi igazán szenvedünk. 

Kevés bosszantóbb dolog van annál, mint amikor az első találkozón folyton tüsszentéssel szakítjuk félbe partnerünket, vagy egy prezentációt a mi köhögésünk miatt kénytelenek szüneteltetni. A tünetek megjelenésekor a legtöbben kifejezetten zavarba jövünk, és ezt nonverbális jelekkel is kifejezzük: elfordulunk, lehajtjuk a fejünket és igyekszünk lehetőségeinkhez mérten kikerülni a többiek látóteréből.

A Wick Pharma GmbH 12 ország közreműködésével készített kutatásból is ez látszik: a magyar megkérdezettek 80%-a nyilatkozta, hogy szégyelli megfázással járó tüneteit. Ez az adat a többi országgal összehasonlítva esetünkben a legmagasabb, minket követnek a franciák  42,3%-kal, a németeknél pedig csupán 2,9% ez a szám.

Egy ilyen megbetegedés esetén mi magyarok hajlamosak vagyunk teljesen elhagyni magunkat, sőt sokszor úgy érezzük, ez nem csak egy egyszerű megfázás, sokkal rosszabb annál. Erre a tényre a felmérés is rávilágít: európai viszonylatban mi érezzük magunkat a legmagányosabbnak, sőt a hazai válaszadók 69,3%-a levertnek, boldogtalannak és fáradtnak látja magát, amikor náthával vagy influenzával küzd. Velünk ellentétben a többi ország megkérdezettjei jellemzően könnyedebben élik meg az ilyen megbetegedéseket, és azt vallják ilyenkor sincs nagy baj, maximum néhány napot otthon kell tölteniük.

Forrás, grafikon:
redlemon

Fotó:
pixabay.com

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.