Menü

Óvatosan az antibiotikumokkal!

  • Dátum: 2015.03.19., 08:24

Az utóbbi hetekben, hónapokban sokan kerültek közeli kapcsolatba a különböző antibiotikumokkal. Éppen ezért nem árt, ha többet tudunk róluk, mint azt, hogy gyógyítanak.

A tél végi betegséghullámok, járványok kapcsán ismét előtérbe kerültek a különböző gyógykészítmények, gyógyszerek, s ezeken belül jelentős szerep jut az antibiotikumoknak.

Az antibiotikumokról érdemes tudni, hogy nemcsak jótékony hatással rendelkeznek, azaz nemcsak a „rossz”, hanem akár a „jó” baktériumokat is elpusztítják szervezetünkben.

Az antibiotikum-szedés egyik gyakori mellékhatása a hasmenés, amely a bélflóra megbolygatása miatt következik be. Persze már ennek megelőzésére, kivédésére is külön iparág épült különböző készítményeket kínálva, de a gyógyszertári termékek mellett az élflórás joghurt is segíthet a problémán.

Ennél azonban komolyabb gondjaink is lehetnek, így aki durvább tüneteket (például véres széklet) tapasztal magán, mindenképpen hagyja abba az antibiotikum szedését és forduljon orvoshoz.

Az antibiotikumokkal kapcsolatos másik aggály a nem rendeltetésszerű és/vagy felesleges használat. Erre a jelenségre régóta figyelmeztetnek a kutatók, hiszen az úgynevezett antibiotikum-ellenállás, más néven rezisztencia (ez leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a mutálódó baktériumra nem hat a gyógyszer) rövid és hosszútávon is komoly problémát jelenthet.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.