Menü

Megfázás esetén fogyasszunk hársfateát

Kiváló, természetes gyógyír a megfázásos megbetegedésekre, érékes hatóanyagait a népi gyógyászat mellett a hivatalos orvostudomány is használja.

A hársfateát leginkább megfázásos betegségeket kísérő panaszok csökkentésére fogyasztják, nyákoldó hatása miatt megszünteti az orrdugulást, továbbá segítségével a köhögési inger is csillapítható. Bátran alkalmazzuk lázzal járó meghűlések alkalmával is, gyulladáscsökkentő hatása miatt a torokgyulladás és a fülgyulladás tünetei is enyhíthetőek segítségével, főleg ha időben, már az első panaszok megjelenésénél alkalmazzuk.

A hársfa olyan hatóanyagokkal is rendelkezik, melyek csillapítják a fájdalmat, ezért nem csak megfázásos tünetek enyhítésére érdemes bevetnünk, hanem például fejfájás vagy migrén esetén is.

Nyugtató hatása miatt, érdemes nemcsak betegség esetén, hanem rendszeresen fogyasztani hársfateát, főleg ha kifejezetten stresszes életvitelt folytatunk.

De nemcsak tea formájában juthatunk hozzá a hársfa értékes hatóanyagaihoz, hársfaméz fogyasztása legalább ennyi „gyógyerővel” bír. A hársfaméz szintén bevethető influenza illetve megfázás esetén, mivel köptető és nyákoldó hatása erőteljes. Továbbá emésztési panaszok esetén is érdemes fogyasztani a hársfából készült mézet, kevesen tudják csak, hogy még a zsírlerakódás folyamatát is csökkentheti.

A hársfa tényleg nagyszerű természetes gyógymódot jelenthet sokféle panaszunk esetén, ugyanakkor csecsemőknek, valamint szívgyógyszerek (például: vérnyomáscsökkentő) szedésekor ellenjavallt a hársfatea illetve hársfaméz fogyasztása.

Fotó:
pixabay.com

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.