Menü

Ártalmas szobanövények

A kisgyerekes szülők jól tudják, hogy ahogy a babák elkezdik felfedezni környezetüket, a szobanövények egyből célponttá válnak, mivel színükkel, érdekes leveleikkel felkeltik a gyerekek érdeklődését. Azt is fontos azonban tudni, hogy lakásunk dísznövényei veszélyesek is lehetnek a gyerekekre nézve.

Többek között a buzogányvirág, a kroton, a fikusz, a filodendron, az amarillisz elnevezésű virágokat érdemes eltenni a gyerekek elő, mivel ezek a szobanövények eltérő mértékben, de mérgezőek.

Egyes szobanövények már akkor is ártalmasak lehetnek, ha a kisgyerek csak érintkezik velük, a növények tejnedve ugyanis erős bőrirritációt okozhat. Pirosodást, felhólyagosodást okozhat a flamingóvirággal, az aszparágusszal, a jácinttal illetve a mikulásvirággal való érintkezés is.

A buzogányvirág, a filodendron illetve az amarillisz minden része mérgező, ezért ezeket a növényeket nem ajánlott kisgyerek közelében tartani. Többnyire bélrendszeri panaszokat váltanak ki, jellemző tünetek közé tartozik a hányás és a hasmenés. Ha a gyerek beleeszik a buzogányvirág bármely részébe, számítsunk rá, hogy szájüregében fájdalmas duzzanatok keletkeznek, mely akár nyelési nehézségeket is okozhat.

A szintén gyakran tartott korallvirággal is érdemes vigyázni, mivel ez a szobanövény is kiválthat enyhe mérgezéses tüneteket, úgy, mint hányás illetve gyomorpanaszok.

A veszély elkerülése érdekében jobb a megelőzés, vagyis a kicsit is ártalmas szobanövényeket nem ajánlott tartani olyan lakásban, ahol kisgyerekek vannak. Ha mégis tartunk otthonunkban ilyen dísznövényeket, körültekintően zárjuk el a gyerekek elől. Ha azonban megtörténik a baj, és egy esetlegesen ártalmas növény bármely részét megkóstolja a gyerekünk, vagy a növény tejnedvévvel érintkezik, érdemes orvoshoz vinnünk. Akkutan pedig itassunk bőséges mennyiségű vizet a mérgező növényből „lakmározó” gyerekkel, az ártalmas növény testnedvével való érintkezés esetén pedig alaposan mossuk le vízzel az adott bőrfelületet.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?