Az egészség a technikában
- Dátum: 2015.04.24., 11:03
- Egészség, eszközök, kütyü, laptop, okostelefon, orvostudomány, tablet, technika
Nem véletlen, hogy a legmodernebb technikai újítások szinte kivétel nélkül kapcsolódnak valahogyan az egészségünkhöz. Vagy a betegségünkhöz. Véletlen?
Természetesen nem, hiszen a legmodernebb okostelefonok, laptopok, tabletek, okosórák és egyéb kütyük, valamint az azokra írt programok fejlesztése igencsak tudatos munka eredménye. És mi érdekli az emberek széles tömegeit? Többek között az egészségük és a „nemegészségük”. Az, hogy miért érzik magukat jól, vagy éppen rosszul a bőrükben.
Az okostelefonok esetében az egész dolog az olyan applikációkkal kezdődött, amelyek „mérték” a kalóriát, segítséget nyújtottak a diétához, a sportoláshoz, vagy bármihez, ami az egészségünkkel kapcsolatos. Ismereteket nyújtottak a különböző betegségekről és kezelési módokról, vagy akár számolták lépéseinket, megtett kilométereinket, stb.
A legtöbb ilyen alkalmazás persze nem volt több egy szépen kivitelezett trükknél, tisztelet a kivételnek.
A programok újabb generációja már mást tudott mutatni, előtérbe helyezte a különböző élettani méréseket, sportolás, mozgás, vagy más tevékenység közben.
A jövőben pedig még tovább fejlődnek ezek a dolgok, legmodernebb eszközeink amellett, hogy valóságos vizsgálati laboratóriummá változnak, olyan adatok összegyűjtésére lesznek alkalmasak, amelyek forradalmasíthatják az orvosi kutatásokat. A határ a csillagos ég, s ezek a folyamatok ismét bizonyítják, hogy a technikai fejlődés újra és újra hihetetlen távlatokat képes nyitni.
Az egészség (és a betegség) pedig fontos részei ennek fejlődésnek.
Fotó:
pixabay.com
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.