Menü

Arctisztítás házilag – tejes csodák

Nem csak kozmetikusnál érhetünk el csodákat, hanem otthonunkban is készíthetünk olyan arctisztító keverékeket, amelyek kényeztetik bőrünket, ráadásul teljesen természetesek. Ennek legjobb alapanyaga a tej, és az egyéb tejtermékek. Ha arctisztításról van szó, akkor házi tejtermékek használata ajánlott.

Sokszor a nagy rohanásban épp az arctisztítás fázisa marad ki a tisztálkodás során, csak lemossuk az arcunkat vízzel, vagy valamilyen bolti kozmetikai terméket használunk. Sajnos ahogy más termékekben, ezekben is rengeteg vegyi összetevő lehet, amelyekre a bőrünk érzékenyen reagál, a csökkentett hatásról nem is beszélve. Az átlagos kereskedelmi forgalomban kapható kozmetikai termékekben csak a töredéke található annak a hatóanyagnak, amivel reklámozzák… Ha van időnk, rendezzünk egy kis otthoni arc-wellnesst házi tejtermékekkel! Még ha fogyasztásra nem is annyira kedveljük a házi tejtermékeket, ilyen célra mindenképpen ezek használata javasolt, hiszen a házi tej és abból készült joghurt, tejszín még tartalmazza az élő anyagokat a boltival ellentétben.

Milyen kényeztető házi arctisztítókat, arcpakolásokat készíthetünk tejes dolgokból?

1 dl tejben keverjünk el fél teáskanálnyi átszitált parajdi, vagy himalája sót. Ha a só feloldódott a tejben, akkor töröljük át vele az arcunkat. Pár percig hagyjuk hatni, mielőtt leöblítenénk.

Ha csak a natúr, krémes tejtermékekre vágyunk, akkor keverjünk össze tejszínt, valamint joghurtot, és ezt vigyük fel az arcbőrre, majd hagyjuk rajta 15-20 percig. Tejjel kicsit higíthatjuk az állagát.

Kombináljuk gyümölccsel: tápláló és jó illatú arcpakolást kaphatunk, ha a tejszínhez, vagy a natúr joghurthoz banánt, narancsot, vagy málnát adunk, természetesen turmixolt, vagy összenyomkodott formában.

A tej és méz az örök kényeztetés szimbóluma, használjuk az arcpakoláshoz is: 1 dl tejszínhez adjunk egy teáskanálnyi házi mézet, és keverjük össze. Ugyanígy 15-20 percig hagyjuk hatni, mint az előzőeket, majd alaposan mossuk le.

A natúr joghurthoz adhatunk tört mandulát, vagy őrölt zabot, így kiváló radírozó hatású arcpakolást kapunk. A lényege, hogy felvitel közben óvatosan masszírozzuk át vele a bőrünket kb. 5 percen át.

Ha szeretnénk táplálni és megnyugtatni az arcbőrünket, akkor adjunk pár csepp argánolajat a tejszínhez, majd ezt masszírozzuk be gyengéden a bőrünkbe, és hagyjuk hatni lemosás előtt.

A jázmin rizsnek már eleve tejes íze és állaga van, tejszínnel kombinálva pedig kiváló arcpakolás válik belőle. Csak annyi a dolgunk, hogy mossunk át egy maréknyi jó minőségű jázmin rizst, és turmixoljuk össze egy botmixer segítségével 1 dl tejszínnel, majd kenjük fel az arcunkra. Az előzőekkel azonosan 15-20 percig hagyjuk hatni. 

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.