E-book olvasó, vagy papír alapú könyvek? Mindkettő!
- Dátum: 2015.05.08., 08:46
- ajándék, antikvárium, dedikálás, e-book, e-book olvasó, elektronikus, fák, könyv, könyvesbolt, könyvespolc, környezetvédelem, letöltés, nyomtatott könyv, olvasás, papír, papír alapú könyv, webáruház, weboldal
Az e-book olvasó, azaz az elektronikus könyvolvasó szerkezet sokak körében azért nem népszerű, mert állítják: jobban szeretnek papír alapon olvasni. Pedig a kettő nem zárja ki egymást: az e-book olvasót kiválóan használhatjuk a normál könyvek kiegészítéseként.
Attól, hogy e-book olvasót használunk, nem kell teljesen leszoknunk a papíralapú könyvek olvasásáról. Egyszerre kihasználhatjuk mindkettő előnyeit, hiszen egyik nem zárja ki a másikat. Összegyűjtöttük, hogy melyiket miért szeretjük – s mi sem bizonyítja jobban, hogy bizony jól megfér egymás mellett az elektronikus kütyü, és a klasszikus könyvek.
Azért szeretjük az e-book olvasót, mert:
- Kb. 15-20 könyv árából kiváló minőségű szerkezetet kaphatunk, miközben átlagosan 500 könyvet tárolhatunk rajta, amit bármikor cserélgethetünk.
- Könnyű hordozni. Akik szeretnek egyszerre több könyvet is olvasni, és a hangulatuktól függ, hogy éppen melyiket veszik elő, azok számára nagyon praktikus kis szerkezet. Utazáshoz pl. kiváló, hogy nem szükséges nehéz könyveket magunknál hordanunk, csak bármikor előkaphatjuk az e-book olvasónkat egy kis táskából.
- A háttérvilágítással is rendelkező e-book olvasókat akkor is tudjuk használni, ha épp sötét van, de nem szeretnénk, nem tudunk villanyt gyújtani, pl. amikor alszik mellettünk valaki, vagy távolsági buszon.
- Az e-book olvasó környezetbarát: az elektronikus könyvek elkészítéséhez nem kell fákat kivágni
- Az elektronikus könyv akár szemüveg nélkül is olvasható, hiszen a betűméret tetszés szerint beállítható rajta
- Különösen előnyös lehet olyan könyvek esetén, amelyek nagyon hosszúak, mert azokat sokszor azért nem olvassuk el, mert nem tudjuk magunkkal vinni olyan helyre, ahol általában olvasni szoktunk.
- Az e-book olvasón „büntetlenül” lehet aláhúzni a számunkra tetsző részeket, kiemelhetünk érdekes gondolatokat: a highlight, azaz a szövegkiemelés funkcióval. Ezeket aztán egymás után elolvashatjuk kigyűjtve, nem kell hozzá a teljes könyvet fellapozni. Így még tanuláshoz is hasznos lehet ez az eszköz.
Azért szeretjük a papír alapú könyvet, mert:
- Fantasztikus kézbe venni a könyveket, gyakorlatilag tapinthatóvá válik általa valami értékes. Megsimogatni a lapokat, szemlélni a borítót, beleszagolni a régi, vagy éppen frissen nyomtatott könyvbe… Ezt az élményt csak egy klasszikus könyv tudja adni.
- A felmérések szerint könnyebben meg tudjuk jegyezni a papír alapon olvasott dolgokat, mint azt, amit elektronikusan olvasunk. Ráadásul egy kutatás szerint szebbet álmodunk, valamint nyugodtabb az alvás, ha este inkább a papíralapú könyvet választjuk az e-book olvasóval ellentétben.
- A papír alapú könyvben ezerféle módon jelölgethetünk, rajzolgathatunk – már akinek nem számít szentségtörésnek az ilyesmi.
- Ajándékba adni igazából csak nyomtatott könyvet jó. Amit be tudunk csomagolni, át tudunk adni, az elejébe bele tudunk írni valami személyeset…
- Sőt, a szerzővel is csak a papíralapú könyvet tudjuk dedikáltatni.
- Valahogy van egy olyan érzése az embernek, hogy a fontos könyvek kézzelfogható formában kell, hogy jelen legyenek az életében. Jó belelapozni, és a könyvespolcok a lakás leghangulatosabb részei.
- A klasszikus könyveknek már a megvásárlása is hangulatosabb, hiszen a könyvesboltoknak, antikváriumoknak különös varázsa van. Elektronikus könyvet maximum webáruházból tudunk rendelni, vagy letölthetjük valamilyen weboldalról – hát ez közel sem olyan romantikus.
Mint láthatjuk, mindegyiknek vannak előnyei, és igazából jól kiegészítheti egymást az elektronikus, valamint a papíralapú könyv anélkül, hogy egyik kizárná a másikat.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.