Menü

E-book olvasó, vagy papír alapú könyvek? Mindkettő!

Az e-book olvasó, azaz az elektronikus könyvolvasó szerkezet sokak körében azért nem népszerű, mert állítják: jobban szeretnek papír alapon olvasni. Pedig a kettő nem zárja ki egymást: az e-book olvasót kiválóan használhatjuk a normál könyvek kiegészítéseként.

Attól, hogy e-book olvasót használunk, nem kell teljesen leszoknunk a papíralapú könyvek olvasásáról. Egyszerre kihasználhatjuk mindkettő előnyeit, hiszen egyik nem zárja ki a másikat. Összegyűjtöttük, hogy melyiket miért szeretjük – s mi sem bizonyítja jobban, hogy bizony jól megfér egymás mellett az elektronikus kütyü, és a klasszikus könyvek.

Azért szeretjük az e-book olvasót, mert:

  • Kb.  15-20 könyv árából kiváló minőségű szerkezetet kaphatunk, miközben átlagosan 500 könyvet tárolhatunk rajta, amit bármikor cserélgethetünk.
  • Könnyű hordozni. Akik szeretnek egyszerre több könyvet is olvasni, és a hangulatuktól függ, hogy éppen melyiket veszik elő, azok számára nagyon praktikus kis szerkezet. Utazáshoz pl. kiváló, hogy nem szükséges nehéz könyveket magunknál hordanunk, csak bármikor előkaphatjuk az e-book olvasónkat egy kis táskából.
  • A háttérvilágítással is rendelkező e-book olvasókat akkor is tudjuk használni, ha épp sötét van, de nem szeretnénk, nem tudunk villanyt gyújtani, pl. amikor alszik mellettünk valaki, vagy távolsági buszon.
  • Az e-book olvasó környezetbarát: az elektronikus könyvek elkészítéséhez nem kell fákat kivágni
  • Az elektronikus könyv akár szemüveg nélkül is olvasható, hiszen a betűméret tetszés szerint beállítható rajta
  • Különösen előnyös lehet olyan könyvek esetén, amelyek nagyon hosszúak, mert azokat sokszor azért nem olvassuk el, mert nem tudjuk magunkkal vinni olyan helyre, ahol általában olvasni szoktunk.
  • Az e-book olvasón „büntetlenül” lehet aláhúzni a számunkra tetsző részeket, kiemelhetünk érdekes gondolatokat: a highlight, azaz a szövegkiemelés funkcióval. Ezeket aztán egymás után elolvashatjuk kigyűjtve, nem kell hozzá a teljes könyvet fellapozni. Így még tanuláshoz is hasznos lehet ez az eszköz.

Azért szeretjük a papír alapú könyvet, mert:

  • Fantasztikus kézbe venni a könyveket, gyakorlatilag tapinthatóvá válik általa valami értékes. Megsimogatni a lapokat, szemlélni a borítót, beleszagolni a régi, vagy éppen frissen nyomtatott könyvbe… Ezt az élményt csak egy klasszikus könyv tudja adni.
  • A felmérések szerint könnyebben meg tudjuk jegyezni a papír alapon olvasott dolgokat, mint azt, amit elektronikusan olvasunk. Ráadásul egy kutatás szerint szebbet álmodunk, valamint nyugodtabb az alvás, ha este inkább a papíralapú könyvet választjuk az e-book olvasóval ellentétben.
  • A papír alapú könyvben ezerféle módon jelölgethetünk, rajzolgathatunk – már akinek nem számít szentségtörésnek az ilyesmi.
  • Ajándékba adni igazából csak nyomtatott könyvet jó. Amit be tudunk csomagolni, át tudunk adni, az elejébe bele tudunk írni valami személyeset…
  • Sőt, a szerzővel is csak a papíralapú könyvet tudjuk dedikáltatni.
  • Valahogy van egy olyan érzése az embernek, hogy a fontos könyvek kézzelfogható formában kell, hogy jelen legyenek az életében. Jó belelapozni, és a könyvespolcok a lakás leghangulatosabb részei.
  • A klasszikus könyveknek már a megvásárlása is hangulatosabb, hiszen a könyvesboltoknak, antikváriumoknak különös varázsa van. Elektronikus könyvet maximum webáruházból tudunk rendelni, vagy letölthetjük valamilyen weboldalról – hát ez közel sem olyan romantikus.

Mint láthatjuk, mindegyiknek vannak előnyei, és igazából jól kiegészítheti egymást az elektronikus, valamint a papíralapú könyv anélkül, hogy egyik kizárná a másikat. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!