Menü

Nyaraljon ősszel! - megéri

Vége felé közelít a nyár, s ilyenkor hajlamos az emberen eluralkodni az elmúlásérzés. Pedig az augusztus végi-szeptemberi időszak is tud nagyon szép lenni. Nyaraljon, kiránduljon, mozduljon ki! Elmondjuk, miért.

Manapság már rég kiléptünk abból a nézetből, hogy a nyaralni csak nyáron lehet, a szolgáltatások és lehetőségek ráadásul megvannak ahhoz, hogy késő nyáron-ősszel is jól érezzük magunkat. Ha az idő alkalmas és megtehetjük, miért ne?

Számos előnye lehet annak, ha az ember az úgynevezett főszezonon kívül adja a fejét nyaralásra. Először segít megelőzni/elmulasztani azt a fentebb említett elmúlásérzést, amely a nap erejének csökkenésével fordítottan arányosan szokta negatívan és lélekbemarkolóan érni az emberiség jelentős részét. Aztán ott van az a nem elhanyagolható dolog, hogy ilyentájt jó eséllyel kerüljük el a tömeget. Lehet külföldre is utazni, szeptemberre és októberre is bőven akad kínálat, ám a legjobb választás mégiscsak a belföld. Kisebb kockázat, rövidebb utazási idő, remek helyszínek és programok, nem mellesleg az ár-érték arány is amellett szól, hogy a közelben keressünk őszi üdülési célpontot.

A késői nyaralás, ahogy említettük, segít átvészelni azt az időszakot, amikor borongósabbra fordul az idő és rövidülnek a nappalok, ezzel párhuzamosan jó hatással lehet az ilyenkor fokozódó munkahelyi feszültségre, gondokra.

Szintén a pozitívumok sorát bővíti, hogy ebben az időszakban az emberek hajlamosabbak aktív üdülésekben gondolkodni, a wellnesses-kirándulós időtöltés ilyenkor nagyobb szerepet kap, mint a strandolós-mértéktelenül fogyasztós.

Mindent egybevetve az őszi nyaralás a kikapcsolódás mellett remek feltöltődési lehetőséget kínál, arról nem is beszélve, hogy ebben az időszakban jelentős kedvezménnyel vehetjük igénybe a különböző üdülési lehetőségeket.

Fotó:
Pixabay.com

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?