Menü

Nyaraljon ősszel! - megéri

Vége felé közelít a nyár, s ilyenkor hajlamos az emberen eluralkodni az elmúlásérzés. Pedig az augusztus végi-szeptemberi időszak is tud nagyon szép lenni. Nyaraljon, kiránduljon, mozduljon ki! Elmondjuk, miért.

Manapság már rég kiléptünk abból a nézetből, hogy a nyaralni csak nyáron lehet, a szolgáltatások és lehetőségek ráadásul megvannak ahhoz, hogy késő nyáron-ősszel is jól érezzük magunkat. Ha az idő alkalmas és megtehetjük, miért ne?

Számos előnye lehet annak, ha az ember az úgynevezett főszezonon kívül adja a fejét nyaralásra. Először segít megelőzni/elmulasztani azt a fentebb említett elmúlásérzést, amely a nap erejének csökkenésével fordítottan arányosan szokta negatívan és lélekbemarkolóan érni az emberiség jelentős részét. Aztán ott van az a nem elhanyagolható dolog, hogy ilyentájt jó eséllyel kerüljük el a tömeget. Lehet külföldre is utazni, szeptemberre és októberre is bőven akad kínálat, ám a legjobb választás mégiscsak a belföld. Kisebb kockázat, rövidebb utazási idő, remek helyszínek és programok, nem mellesleg az ár-érték arány is amellett szól, hogy a közelben keressünk őszi üdülési célpontot.

A késői nyaralás, ahogy említettük, segít átvészelni azt az időszakot, amikor borongósabbra fordul az idő és rövidülnek a nappalok, ezzel párhuzamosan jó hatással lehet az ilyenkor fokozódó munkahelyi feszültségre, gondokra.

Szintén a pozitívumok sorát bővíti, hogy ebben az időszakban az emberek hajlamosabbak aktív üdülésekben gondolkodni, a wellnesses-kirándulós időtöltés ilyenkor nagyobb szerepet kap, mint a strandolós-mértéktelenül fogyasztós.

Mindent egybevetve az őszi nyaralás a kikapcsolódás mellett remek feltöltődési lehetőséget kínál, arról nem is beszélve, hogy ebben az időszakban jelentős kedvezménnyel vehetjük igénybe a különböző üdülési lehetőségeket.

Fotó:
Pixabay.com

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.