Menü

Készítsünk házilag finom tortillát!

A tortilla kedvelt dél-amerikai étel, amely mára a magyarok kedvencévé is vált, mivel jól variálható és finom. Aki nem éttermekben, hanem otthon szeretné elfogyasztani, az legtöbbször a boltban csomagoltan vásárolja meg, pedig nem érdemes. Egyrészt nagyon drága, másrészt az élelmiszerüzletekben kapható tortillák többsége sok mesterséges adalékanyagot tartalmaz. Készítsük el inkább házilag könnyedén az alábbi kiváló recept alapján!

Hozzávalók: 470 g fehér tönkölyliszt (egy része lehet teljes őrlésű tönkölyliszt is), 50 g búzasikér, 2 teáskanál szódabikarbóna, 3 csapott teáskanál Himalája só, 3,5 dl meleg, vagy inkább forró víz, 25 ml olivaolaj.

Ezeket az összetevőket a kenyérsütőgép pizza programjával is összekeverhetjük (ez kb. 45 percig tart), de megoldhatjuk a robotgép dagasztójával, vagy akár kézzel is. Utóbbi esetekben hagyhatjuk kicsit pihenni a tésztát kelesztőtálban, vagy letakart, meleg helyen. Ezután lisztezett deszkára tesszük, és szintén jól belisztezett kézzel minizsemlényi adagokra szedjük. Majd minél vékonyabbra nyújtjuk, amennyire csak tudjuk, de közben folyamatosan lisztezzünk. A mérete akkora legyen, hogy egy serpenyőben könnyedén meg tudjuk sütni.

Egy teflon, vagy kerámiabevonatos serpenyőt mindenféle zsiradék nélkül felmelegítünk, és beletesszük a kinyújtott tortillatésztát. Nyugodtan egyengessük el, és várjuk meg, amíg elkezd hólyagosodni, majd egy teljesen lapos fakanállal fordítsuk meg. Figyeljünk oda rá, mert hamar elkészül! Ne süssük túl, mert akkor törékeny lesz. Az elkészült tortillákat helyezzük egy nagyobb lapostányérra, és takarjuk be folyamatosan alufóliával. Így nem fog megszáradni, és jól tekerhető lesz.

Ez a mennyiség egy normál méretű családnak elegendő, pl. 2 felnőtt és 2 gyerek fogyasztására is kiadós lehet. Jó étvágyat!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.