Menü

Biztos fel vagyunk készülve a fagyra?

Ahogyan az utóbbi években már megszokhattuk, az enyhébb novembert és decembert keményebb, fagyosabb január követte. A tél szilveszter után erősödött fel és nemcsak mínuszokat, hanem jelentős mennyiségű havat is hozott az egész országban.

A megfázásos betegségek mellett ebben az időszakban a szélsőséges időjárás előidézte balesetek elkerülésére is oda kell figyelni. Sokszor van olyan, hogy az utak és járdák hirtelen, egyik óráról a másikra válnak csúszóssá és erre az emberek nincsenek felkészülve. A megfelelő talpú lábbeli mellett arra is szükség van, hogy ha tudunk, igyekezzünk csúszásmentesített felületen haladni. Ez egyben azt is jelenti, hogy a saját portánk előtt a mi feladatunk a jég és hó veszélyeinek kivédése.

Az elcsúszás kockázata elsősorban az idősebbek érinti, ők általában könnyebben esnek és nagyobb eséllyel sérülnek meg a csontritkulás, illetve más egészségügyi problémák miatt. A zúzódások mellett gyakori a a szalaghúzódás, a térdrándulás, vagy akár a csukló-, illetve alkartörés, amelyek elkerülésének legkönnyebb módja a megelőzés. Ha nem muszáj, addig ne menjünk az utcára, udvarra, amíg az nincs megfelelően letakarítva és csúszás mentesítve.

A meleg helységből a fagyba kilépve fontos a fokozatosság a mozgásban, főként az idősebbek esetében, akik ízületei már nem annyira rugalmasak.

Érdekesség, hogy az idősebbek után a fiatalok is a veszélyeztetett csoportba tartoznak, ők is gyakran sérülnek a téli időszakban. Ez sokszor a gondatlanságnak köszönhető, illetve a különböző téli sportok, mozgásformák (nem feltétlenül) megfelelő űzése miatt következik be. Náluk szintén a nagyobb óvatosság ajánlott, illetve a megfelelő védőfelszerelések használata. Nem csak síeléskor kell ügyelni testünk védelmére, hanem a pofonegyszerű (ám potenciálisan elég veszélyes) korcsolyázásnál és szánkózásnál is.

A téli időszak nemcsak réteges és meleg öltözetet kíván, hanem megfelelő talpú lábbelit, odafigyelést, s a ha kell speciális védőfelszerelést is.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.