Sétálj az egészségedért!
A séta egyszerű, nem kerül semmibe, és az egyik legkönnyebb mód, hogy aktívak maradjunk, fogyjunk, és egészségesebbek legyünk. Sajnos a séta mint edzésforma, alulértékelt. Pedig tudományos bizonyítékok is vannak arra, hogy segít: csökkenti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát, például a cukorbetegségét, az asztmáét, az agyvérzését és néhány daganatféléét is.
Mielőtt sétálni indulunk: mindössze egy kényelmes pár cipőre van szükségünk. A lényeg tényleg csak annyi, hogy komfortos legyen. Viseljünk laza ruhát, hogy szabadon mozoghassunk, és inkább vékonyabb rétegeket válasszunk!
Induláskor: Lassan induljunk, és fokozatosan gyorsítsuk a sétánkat! Ahhoz, hogy a séta legtöbb előnyét ki tudjuk használni, a folyamatnak dinamikusnak, nagyjából közepes intenzitásúnak kell lennie. Ez azt jelenti, hogy ha megfelelő tempóban sétálunk, a pulzusunk megemelkedik, és izzadni kezdünk. Kezdésknek az a legjobb, ha körülbelül napi tízezer lépésnyit sétálunk. Egy átlagember naponta 3-4000 lépést tesz meg, tehát a tízezret elérni nem egy nagy ördöngösség. Az sem baj, ha az elején csak néhány percet sétálunk. Jó, ha intervallumokban dolgozunk: 10 percig közepes tempóban sétálunk, azután 10 percig lassabban, mint egy pihenőidőszakként használva ezt az időt. Kezdjük lassan a mozgást, és fokozatosan gyorsuljunk fel séta közben. A séta vége felé közeledve ugyanígy lassuljunk is. A végén, ha tehetjük, végezzünk nyújtógyakorlatokat!
Maradjunk motiváltak: A legkönnyebb mód, ha szokássá alakítjuk a sétát. Építsük be a napirendünkbe! Például: sétáljunk munkába menet vagy a boltba! Használjuk a lépcsőt a lift helyett! Mozogjunk egy barátunkkal! Jó ötlet, ha csatlakozunk, de ha erre nincs lehetőségünk, akkor létrehozunk egy sétaklubot. Így új barátokra is szert tehetünk, és a motivációnk sem vész el. Vegyünk rá másokat is, hogy aktív életet éljenek!
Állítsunk fel célokat: 10 perc alatt körülbelül 1000 lépést teszünk meg. A lépésszámláló egy remek találmány, így „lépést tudunk tartani magunkkal”. Lemérhetjük a napi átlagos teljesítményünket, és utána emelhetjük az adagot.
Sétára fel!
Forrás: www.nhs.uk
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!