Sétálj az egészségedért!
A séta egyszerű, nem kerül semmibe, és az egyik legkönnyebb mód, hogy aktívak maradjunk, fogyjunk, és egészségesebbek legyünk. Sajnos a séta mint edzésforma, alulértékelt. Pedig tudományos bizonyítékok is vannak arra, hogy segít: csökkenti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát, például a cukorbetegségét, az asztmáét, az agyvérzését és néhány daganatféléét is.
Mielőtt sétálni indulunk: mindössze egy kényelmes pár cipőre van szükségünk. A lényeg tényleg csak annyi, hogy komfortos legyen. Viseljünk laza ruhát, hogy szabadon mozoghassunk, és inkább vékonyabb rétegeket válasszunk!
Induláskor: Lassan induljunk, és fokozatosan gyorsítsuk a sétánkat! Ahhoz, hogy a séta legtöbb előnyét ki tudjuk használni, a folyamatnak dinamikusnak, nagyjából közepes intenzitásúnak kell lennie. Ez azt jelenti, hogy ha megfelelő tempóban sétálunk, a pulzusunk megemelkedik, és izzadni kezdünk. Kezdésknek az a legjobb, ha körülbelül napi tízezer lépésnyit sétálunk. Egy átlagember naponta 3-4000 lépést tesz meg, tehát a tízezret elérni nem egy nagy ördöngösség. Az sem baj, ha az elején csak néhány percet sétálunk. Jó, ha intervallumokban dolgozunk: 10 percig közepes tempóban sétálunk, azután 10 percig lassabban, mint egy pihenőidőszakként használva ezt az időt. Kezdjük lassan a mozgást, és fokozatosan gyorsuljunk fel séta közben. A séta vége felé közeledve ugyanígy lassuljunk is. A végén, ha tehetjük, végezzünk nyújtógyakorlatokat!
Maradjunk motiváltak: A legkönnyebb mód, ha szokássá alakítjuk a sétát. Építsük be a napirendünkbe! Például: sétáljunk munkába menet vagy a boltba! Használjuk a lépcsőt a lift helyett! Mozogjunk egy barátunkkal! Jó ötlet, ha csatlakozunk, de ha erre nincs lehetőségünk, akkor létrehozunk egy sétaklubot. Így új barátokra is szert tehetünk, és a motivációnk sem vész el. Vegyünk rá másokat is, hogy aktív életet éljenek!
Állítsunk fel célokat: 10 perc alatt körülbelül 1000 lépést teszünk meg. A lépésszámláló egy remek találmány, így „lépést tudunk tartani magunkkal”. Lemérhetjük a napi átlagos teljesítményünket, és utána emelhetjük az adagot.
Sétára fel!
Forrás: www.nhs.uk
A munkavállalói felmondás okai
A próbaidő alatti felmondásnak több indikátora is lehet, melyekre kiemelt figyelmet kell fordítania a cégeknek annak érdekében, hogy akár félévnyi szinte felesleges munkától kímélhesse meg magát. Fontos megjegyezni, hogy ebben a cikkben csak a munkavállalói oldalt vesszük figyelembe.
Rossz szokások, amik károsan hatnak az agyunkra
Ki ne szeretne minden nap friss és üde gondolkodással állni az életéhez, legyen az munka, magánélet, vagy bármi más. Íme pár tipp, miket érdemes elkerülni a nap folyamán.
Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?
Vállalkozó vagy alkalmazott – Hogyan lehet biztos jövőképem? Gyakran halljuk, hogy jó lenne vállalkozni valamivel, és függetlennek lenni a főnöktől, vezetőktől. Valamint, hogy az üzletemberek jól keresnek. A valóságban azonban ez a kép sokkal árnyaltabb. De mi is az alapvető különbség a kettő között? Egyéni szinten mely választás lehet jobb?
Hálószoba kényelmesen és stílusosan!
Ha az Önök számára is fontos a hálószoba berendezése, akkor hozok pár ötletet, hogyan lehet kényelmes és stílusos!
Üdülni bérelt autóval. Mire figyeljünk, mire készüljünk?
Sokan utaznak úgy, hogy már a repülőtéren bérelt autót használnak a nyaralásuk vagy üzleti útjuk idején. Kényelmes megoldás ez, ami sokszor elég drága, egy-egy ritka esetben pedig szükséges, ha nem az EU-n belül utazik valaki, vagy rövid idő alatt nagyon sok helyre kell eljutnia. Ilyenkor jó tisztában lenni a járműhöz kötött és köthető biztosításokkal, és betartani néhány szabályt, mert az olcsó bérlet a végén könnyen nagyon drágává válhat.