Menü

Ha semmibe veszed saját magad, másoktól se várd az ellenkezőjét

Önszeretet, helyes énkép, önbizalom: egyszóval önbecsülés. Problémáink többsége az életben valamilyen szinten az önbecsülés hiányából következik. Bagdi Bella személyiségfejlesztő tréner és énekes több mint hét éve ösztönzi közönségét a pozitivitásra, a lelki békére és az önfejlesztésre dalaival, motivációs koncertjeivel és a pozitív pszichológia kutatási eredményeire épülő országos Boldogságprogramjával.

Kérdések, amelyek mindannyiunkat foglalkoztatnak: Hogyan valósítsam meg önmagam, ha úgy érzem, nincs rá lehetőségem? Miképp érhetném el, hogy boldogabb legyen a párkapcsolatom? Úgy érzem, sokat bántom, kritizálom, vádolom magam… hogy tudnék ezen változtatni? Hogyan érhetem el, hogy legyenek kitűzött céljaim, és azokat meg is valósítsam?

Önbecsülésünk mértéke alapjaiban határozza meg az életünket, lelkiállapotunkat és azt, hogy mi mindent tudunk elérni. Minél alacsonyabb az önbecsülésünk, annál nagyobb mértékben befolyásolnak minket a negatív élmények. A jó hír viszont az, hogy az önbecsülés növelése tanulható, amelyet hamarosan egy egész napos program keretében is elsajátíthatnak az érdeklődők.

„Az alacsony önbecsülésem miatt közel 30 éves koromig folyamatos kudarc volt az életem” – kezdte Bagdi Bella. „Nem éreztem jól magam a munkámban, a magánéletemben, folyamatos gyomorgörccsel ébredtem minden reggel. Nem tudtam mit akarok, és állandóan gyötörtek a negatív gondolataim. Aztán elhatároztam, hogy ezen változtatok, és elkezdtem tudatosan tanulni az önbecsülésem növelését. Az életem élő példa arra, amilyen mértékben változik az önbecsülésünk szintje, olyan mértékben változik az életünk is. Ennek a lehetőségét szeretném most én is továbbadni azoknak, akik fejlődni szeretnének, hiszen a legtöbb probléma valamilyen módon az önbecsülésünk hiányából ered” – tette hozzá Bagdi Bella, a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke.


Bagdi Bella

Hogyan tanulható az önbecsülés a gyakorlatban? Hogyan tudjuk magunkat motiválni? Milyen módon tehetjük boldogabbá az életünket?

Önbecsülés nap és önfejlesztő, motivációs koncert Bagdi Bellával November 26-án a Lurdy Házban, ahol gyakorlati eszközök segítsével tanulhatjuk meg, hogyan változtassunk életünkön.

További információk: www.onbecsulesnap.hu

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Kristályok, amelyek segítenek a negatív energiák megóvásától

A kristályok valóban lenyűgöző eszközök lehetnek a negatív energiák elkerülésében és a belső egyensúly megteremtésében. Az alábbiakban összefoglalom a felsorolt kristályok főbb jellemzőit, és hogy hogyan segíthetnek a stressz és a negatív hatások kezelésében.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.