Menü

Ha semmibe veszed saját magad, másoktól se várd az ellenkezőjét

Önszeretet, helyes énkép, önbizalom: egyszóval önbecsülés. Problémáink többsége az életben valamilyen szinten az önbecsülés hiányából következik. Bagdi Bella személyiségfejlesztő tréner és énekes több mint hét éve ösztönzi közönségét a pozitivitásra, a lelki békére és az önfejlesztésre dalaival, motivációs koncertjeivel és a pozitív pszichológia kutatási eredményeire épülő országos Boldogságprogramjával.

Kérdések, amelyek mindannyiunkat foglalkoztatnak: Hogyan valósítsam meg önmagam, ha úgy érzem, nincs rá lehetőségem? Miképp érhetném el, hogy boldogabb legyen a párkapcsolatom? Úgy érzem, sokat bántom, kritizálom, vádolom magam… hogy tudnék ezen változtatni? Hogyan érhetem el, hogy legyenek kitűzött céljaim, és azokat meg is valósítsam?

Önbecsülésünk mértéke alapjaiban határozza meg az életünket, lelkiállapotunkat és azt, hogy mi mindent tudunk elérni. Minél alacsonyabb az önbecsülésünk, annál nagyobb mértékben befolyásolnak minket a negatív élmények. A jó hír viszont az, hogy az önbecsülés növelése tanulható, amelyet hamarosan egy egész napos program keretében is elsajátíthatnak az érdeklődők.

„Az alacsony önbecsülésem miatt közel 30 éves koromig folyamatos kudarc volt az életem” – kezdte Bagdi Bella. „Nem éreztem jól magam a munkámban, a magánéletemben, folyamatos gyomorgörccsel ébredtem minden reggel. Nem tudtam mit akarok, és állandóan gyötörtek a negatív gondolataim. Aztán elhatároztam, hogy ezen változtatok, és elkezdtem tudatosan tanulni az önbecsülésem növelését. Az életem élő példa arra, amilyen mértékben változik az önbecsülésünk szintje, olyan mértékben változik az életünk is. Ennek a lehetőségét szeretném most én is továbbadni azoknak, akik fejlődni szeretnének, hiszen a legtöbb probléma valamilyen módon az önbecsülésünk hiányából ered” – tette hozzá Bagdi Bella, a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke.


Bagdi Bella

Hogyan tanulható az önbecsülés a gyakorlatban? Hogyan tudjuk magunkat motiválni? Milyen módon tehetjük boldogabbá az életünket?

Önbecsülés nap és önfejlesztő, motivációs koncert Bagdi Bellával November 26-án a Lurdy Házban, ahol gyakorlati eszközök segítsével tanulhatjuk meg, hogyan változtassunk életünkön.

További információk: www.onbecsulesnap.hu

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Az egyéni boldogság kérdése. Tanulható-e a pozitivitás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, jóllehet sokszor nem a legideálisabb helyen és módon keressük ezt az állapotot. A pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Viszont egyéni szempontból mindez jóval kevésbé elméleti dolgokon múlik, mintsem a mindennapi cselekedeteinken, interakciókon.