Veszélyben a Nagy-korallzátony
- Dátum: 2016.12.06., 21:38
- Ausztrália, klímaváltozás, Nagy-korallzátony, tengervíz
RÖVID HÍREK
Idén sajnos igen komoly károkat szenvedett az Ausztrália mellett húzódó Nagy-korallzátony. Meg is van az oka.
A BBC közölte: a Nagy-korallzátony északi körzetében a korallállomány mintegy 67 százaléka elpusztult. Egy kutatás szerint ennek az az oka, hogy idén hosszabb ideig volt a megszokottnál jóval melegebb a tengervíz.
A klímaváltozás komoly károkat okoz a zátonyban, s ezzel több ezer élőlényt sodor veszélybe. Az ausztrálok igyekeznek megvédeni természeti kincsüket, de egyáltalán nincs könnyű dolguk, hiszen a probléma eredete globális.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?