Menü

Védjük meg a telet!

Keveseknek ez a kedvenc évszaka, és a nagy hidegek közepette sopánkodva várják, hogy melegebbre forduljon az idő. Ha mást nem, képzeletben valamilyen meleg éghajlatra képzelik magukat, de a pálmafák gondolatából hamar kizökkent, ha ki kell dugniuk az orrukat a szabadba.

Pedig a télnek igenis megvannak a maga szépségei és előnyei! Érdemes meglátni ezeket, hogy élvezni tudjuk a jelen pillanatot! Összeszedtünk 15 érvet, ami a tél mellett szól.

1. Elvégezhetjük a régóta halogatott házon belüli tevékenységeket, amikkel semmi kedvünk nincs foglalkozni, amikor odakint ragyogó napsütés van. A tél tökéletes időszak az otthoni kézműveskedésre, nyelvtanulásra, könyvírásra, olvasásra, rajzolásra, társasjátékozásra, a számítógépen tárolt fotók és dokumentumok rendszerezésére. Burkolózzunk be egy meleg takaróba közben, így máris kellemesebb a szobában ülve tevékenykedni!

2. Ha már meleg takaró... varázsoljunk magunk köré hamisítatlan téli hangulatot, és melegítsük fel magunkat! Vegyünk egy forró fürdőt, majd vastag zokniba, és puha plédbe bújva iszogassunk forró teát vagy kakaót.

3. Ilyenkor ajánlott elvégezni olyan feladatokat otthon, mint például a szekrények rendszerezése, vagy a hűtő kitakarítása, melyekhez alapvetően nem szükséges természetes fény. Lehet, hogy a gardrób pakolása közben fantasztikus, de már rég elfelejtett ruhadarabokat találhatunk.

4. Süssünk-főzzünk! A nyári kánikulában senki sem szívesen kapcsolja be a sütőt, és kevesebben állnak örömmel a tűzhely mellett. Most viszont jól esik a meleg étel, az pedig plusz ráadás, hogy mindeközben a lakás hőmérséklete is növekszik. Egyébként a porszívózástól is feljebb kúszik kicsit a hőmérő higanyszála a lakásban.

5. Sokan bosszankodnak amiatt, hogy az autók szélvédőjéről kaparni kell a jeget, pedig fantasztikus üzengetési lehetőség! Mindannyian voltunk gyerekek, és talán mindegyőnk szeretett rajzolni a párás ablaküvegre, vagy a hóba. Ezt megtehetjük a kocsik szélvédőin is, hagyjunk ott kedves üzeneteket családtagjainknak, vagy ismeretleneknek! Mondjuk azért ajánlott nem a legdrágább BMW-n gyakorolni, aminek minden érintésre megszólal a riasztója...

6. Itt a téli sportok ideje! Aki akar, biztosan talál köztük kedvére valót. Az utazni vágyóknak síelés, snowboardozás, vagy éppen szánkózás, az itt maradóknak jégkorcsolyázás és csúszkálás... Az biztos, hogy mindegyik jó buli! Ha még nem tudjuk gyakorolni ezeket a sportokat, akkor éppen ideje lerombolni a kifogásokat - akár egy oktató segítségével is. Egyébként még a jégkorizáshoz is találhatunk magunknak tanítót, hogy magabiztosan és bátran sajátíthassuk el a megfelelő technikát. Nem életkorfüggő!

7. A fagynak bizony vannak előnyei is... Képzeljük el, ahogy megfagy rengeteg kullancs és szúnyog a nagy hidegben, és ha jön a jó idő, már sokkal kevesebb bosszúságunk lesz miattuk! Hát nem örömteli?

8. A madarak sokkal bátrabbak a hideg időben, merthogy éhesek. Még városon belül is közelebb merészkednek a szokásosnál. Tegyünk ki madáretetőt, vagy elérhető helyre madáreleséget, és máris aranyos kis tollasokkal barátkozhatunk!

9. A ruha ápol és eltakar... Ha nem vagyunk éppen a legjobb formában. Azért ne áltassuk magunkat, hamarosan itt a tavasz! De most van rá lehetőség, hogy elgondolkodjunk az életmódváltáson. Lehet, hogy a futáshoz nem vagyunk elég fanatikusak a -15 fokban, de az otthoni sportokhoz kiváló időszak a tél. Nem is beszélve a 4. pontban említettekről - most bátran megfőzhetjük magunknak a diétás, fittness menüket.

10. Fellélegezhet a bőrünk, mert ilyenkor jóval kevesebb kencét használunk a felmérések szerint - nincs naptej és barnítókrém, kevesebb parfümöt, izzadtsággátló dezodort és tusfürdőt vagy szappant használunk. Igaz, bőrünk szárazabb lehet, figyeljünk oda arra, hogy ilyenkor ritkábban szükséges tusolni (no persze az alapvető higiénia megőrzése mellett).

11. Korlátlan hűtőszekrény áll rendelkezésre! Régi szokás volt, hogy ilyenkor bátrabban készítették az ételtömegeket, mert egyszerűbb volt a tárolásuk. Kitették az erkélyre, teraszra, vagy ablakpárkányra a tárolásra szánt étkeket. Ha túlmelegítettük az ételt, vagy a forró italt, akkor nyugodtan tegyük ki egy kis időre hűlni, és hamarabb fogyasztható lesz.

12. Lehet jégbuborékot készíteni! Buborékfújóval kiváló játéklehetőség, és ehhez pont a legnagyobb hideg szükséges!

13. Sokkal jobban fogjunk értékelni a jó időt, ha majd eljön. "Keserű nélkül az édes sem olyan édes" ugyebár... Egyúttal pedig hálát adhatunk érte, hogy meleg, fűtött lakásban élhetünk, és van lehetőségünk meleg ételt enni. Látjuk, hogy nagyon sokak számára nem adatik meg ez a lehetőség.

14. Ha már itt tartunk, jótékonykodni és jónak lenni jó - segítsünk a hideg miatt nehéz helyzetben lévő embereknek és állatoknak! Öröm látni az országos összefogást, melynek során kijelölt pontokon lehet otthagyni meleg ruhákat. Az állatmenhelyeknek szintén nagy szüksége van ilyenkor minden holmira - a szekrény selejtezése (3. pont) már csak emiatt is jó ötlet!

15. Remek fotózási és kirándulási lehetőséget nyújt egy-egy deres hajnal! Érdemes abban a rettenetesnek gondolt időben is kimozdulni a természetbe (vegyünk magunkra minden lehetséges ruharéteget), hiszen csodáknak lehetünk szemtanúi! Aztán majd megveregethetjük a saját vállunkat, hogy hősiesen kiléptünk a komfortzónánkból - és örömmel térhetünk vissza a meleg lakásba - amit ekkor a szokásosnál is melegebbnek fogunk érezni.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.