Gyógynövénypatika mindenféle menstruációs problémára
- Dátum: 2017.02.04., 14:37
- fejfájás, görcsoldás, gyógynövény, gyógytea, hangulatingadozás, havi vérzés, menstruáció, menzesz, migrén
A természet segítséget nyújt rengeteg egészségügyi gondra. A nők nagyon sokféle gyógynövény közül válogathatnak aszerint, hogy milyen jellegű problémájuk adódott a havi vérzésükkel kapcsolatosan. Íme a lehetőségek tárháza!
Miért jó gyógynövényeket használni az egészségünk megőrzése és javítása érdekében? Mert teljesen természetes, egyszerűen alkalmazható és kíméletes gyógymódot jelent, a gyógyszerekkel szemben általában mindenféle mellékhatások nélkül. Azt viszont érdemes tudni, hogy a gyógyszerhez szokott, orvossággal terhelt szervezet számára idő lehet, mire átáll a lágyabb és természetesebb gyógymódokra. Meg kell hagyni ezt az időt a testünknek, érdemes lehet!
Cickafarkfű: A mentruációs problémák első számú természetes csodafegyvere. Segít a vérzés csökkentésében, a menstruációt kísérő tünetek és problémák kezelésében, és gyógyítja a különféle nőgyógyászati problémákat, mint például a ciszta. A havi vérzés rendszeresebbé tételében is hasznosnak bizonyulhat. Figyelem: fogamzásgátló tablettával védekező hölgyeknek nem ajánlott, mert csökkentheti annak hatását! Teája kissé kesernyés, de szokható ízű. Érdemes lehet keverni például körömvirággal vagy diólevéllel, aszerint, hogy milyen problémára használjuk.
Pásztortáska: Vérzéscsökkentő hatása miatt előszeretettel ajánlják a menstruáció erősségének csökkentése érdekében, de a menzesz kísérőpanaszait is kiválóan orvosolja.
Levendula: Elsősorban a menstruációt megelőző vagy kísérő hangulati problémák kezelésére javasolt a hatékony nyugtató és kedélyjavító hatása révén, valamint a fejfájásos vagy migrénes kísérőtünetek kezelésére.
Margitvirág: Ez a kamillához nagyon hasonló virágzatú növény csökkenti a menstruációt kísérő fájdalmakat, valamint szintén hatásos a havi vérzéssel egyidejűleg sokaknál jelentkező migrén elmulasztásában.
Palástfű: Csökkenti a havi vérzést jó összehúzó hatása révén, de az általános menstruációs szabályozásban is ügyes.
Körömvirág: Szintén a menstruációs ciklus helyreállításában hatékony, ráadásul teája igen finom és illatos, így használhatjuk a másfajta gyógyteák ízének előnyösítésére is.
Barátcserje: Bogyója rendszeresebbé teszi a menstruációt hormonserkentő hatása segítségével.
Szilvalevelű bangita: méhlazító, görcsoldó és összehúzó hatása miatt ajánlatos a menstruációs fájdalmak kezelésére.
Szellőrózsa: Szintén a menstruációs fájdalmak kezelésére ajánlott görcsoldó hatása révén. Fontos, hogy nem frissen használatos, hanem a hajtás szárítmányát alkalmazzuk.
Vasfű: Kiváló idegnyugtató hatása miatt segít a levertségen, a feszült idegállapoton. Kedélyjavító hatású, csökkenti az érzelmek hullámzását.
Természetesen minden esetben kérjük ki szakember segítségét! Nem minden orvos nyitott a természetes gyógymódokra, de lehet olyan szemléletű doktorokat találni, akik az alternatív lehetőségeket is ismerik és ajánlják. Segíthet ezen kívül természetgyógyász, fitoterapeuta, vagy más gyógynövény-szakértő is, az orvosi vizsgálatokat azonban ilyenkor se hanyagoljuk el.
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?