Ne felejts otthon semmit!
Veled is előfordult már, hogy az irodakulcs vagy a telefonod nélkül indultál el otthonról, esetleg nem tetted be a telefontöltődet az utazópakkba? Bizony nagy bosszúságot, vagy kellemetlenséget tud okozni, ha valami elfelejtődik. Íme néhány praktikus ötlet, hogy máskor biztosan ne maradj a szükséges dolgaid nélkül!
1. Táskához csatolt lista utazáshoz
A legjobb módja annak, hogy mindig minden veled legyen, amire szükséged van, ha összeállítasz egy általános listát azokról a dolgokról, amiket az utazás alatt használni szoktál, és mindig veled kell legyen. A listát aztán kiegészítheted az útjaid során tapasztalataid szerint. Ha van olyan bőröndöd, utazótáskád, amihez ragaszkodsz, és mindig veled van, akkor a listát lyukaszd ki, és kösd hozzá! Már csak azért is praktikus, mert a hazaindulás előtt is ellenőrizni tudod, hogy mindent elpakoltál-e. Persze használhatsz "csekkolós" okostelefon-alkalmazást is erre a célra, de érdemes ezt is egyszer összeírni, kinyomtatni, mert a virtuális információk elveszhetnek, ha pl. tönkremegy a készülék.
2. Falmatrica
Ha jellemző rád, hogy a reggeli rohásban otthon hagyod a mobilodat vagy a pénztárcádat, akkor neked találták ki azt az előszobába tehető falmatricát, amely emlékeztet rá, hogy mit kell magaddal vinned. Szintén aranyos megoldás, ha krétafestékkel festesz egy felületet a falra, ahová kiírod a mini indulási listádat.
3. Ajtókilépő mondóka
A barátnőm adta nekem ezt a hatásos tippet, amikor már többször is előfordult velem, hogy lefagyva álltam a munkahelyem előtt, amelyet nekem kellett volna nyitnom, és nem vittem kulcsot... Érdemes kitalálni egy mondókát, versikét, amelyben szerepelnek azok a tárgyak, amiket mindenképp vinnem kell, s begyakorolhatom, hogy a bejárati ajtón kilépve elmondom a mondókát, és ellenőrzöm az abban szereplő tárgyakat. Mindössze egy perces művelet, de rengeteg bosszúságot megspórol!
4. Rajzolt helyek
Praktikus, de rendmániás egyéneknek is kellemes ötlet lehet: a komód egyik szabad felületén fessünk, rajzoljunk helyet azoknak a tárgyaknak, amiket mindig magunkkal kell vinnünk. Egy rublika az órának, egy a mobilnak, egy a kulcsnak... és ide mindig letehetjük érkezéskor, nem kell keresgélnünk később, hanem egy mozdulattal a táskánkba pakolhatunk minden szükségeset.
5. Okos távozás a tett helyszínéről
Persze nem csak induláskor felejthetünk el dolgokat, hanem előfordulhat, hogy a munkahelyen, a nyaralás helyszínén vagy a buszon felejtünk valamit. Férjem kiváló praktikája, hogy mindig körülnéz távozás előtt, bárhol is tartózkodik, s már a gyerekekkel is igen jól sikerült begyakoroltatnia ezt a technikát. Nem egyszer így sikerült mégis magunkkal vinni valamit, amit vendégségben felejtettünk volna, vagy felkapni az utolsó pillanatban a majdnem asztalon felejtett telefont.
21 nap
Lehet, hogy most úgy tűnik számodra, hogy még a praktikákat is elfelejted az indulás előtti rohanásban, de kitartás! A szakemberek szerint mindössze 2-3 hétre, maximum 21 napra van szükség ahhoz, hogy valamilyen kisebb szokást a magunkévá tegyünk. Ennyi idő alatt tehát beépíthetsz olyan praktikus, újfajta rutinokat az életedbe, melyek aztán sok bosszúságtól kímélnek meg a későbbiekben.
Le tudjuk tenni a telefont?
Ma, amikor már majdnem mindenki okoseszköz-függő, social media – fan vagy minimum órákat lóg a temun (jelen!), a közösségi oldalakon vagy az Xbox játékokon, akkor feltenném a kérdést: le tudjuk tenni a telefont bármikor? Egyáltalán: hogyan tudunk viszonylag könnyen és fájdalommentesen lemondani az okostelefonunkról?
Mi az a Hatha-jóga és miben segít?
A Hatha-jóga a légzés és a mozgás kombinációjából áll. A jóga bármelyik jógastílusban tanított fizikai testhelyzetre is utal, lényegében a hatha-jóga egy gyűjtőfogalom, amely a tudatosság elérésére használt testgyakorlatokat és légzéstechnikákat írja le.
Túlfogyasztás vagy No-buy 2025?
A túlfogyasztás korunk egyik legnagyobb problémája, melynek száma országonként más és más. 2024-ben már május 25-én eljött a túlfogyasztás napja – ez azt jelenti, hogy kevesebb mint öt hónap alatt feléltük az egy évre elegendő erőforrásadagunkat. A kérdés az, miként csökkenthetjük az úgynevezett ökológiai lábnyomunkat.
Száraz január
Alkoholmentes italok, újévi fogadalmak, elhatározások és egy újabb kihívás: elindult a száraz január!
A tanulási zavarok típusai
A tanulási zavarok komplex jelenségek, amelyek nemcsak a tanulásra, hanem a viselkedésre és a szociális interakciókra is hatással vannak. A cikk részletesen bemutatja a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek jellemző tüneteit, amelyek szoros összefüggésben állhatnak egymással.