Menü

Hogyan tegyük olcsóbbá a nyaralást? – Egyszerű tippek mindenkinek

  • Dátum: 2017.06.18., 18:46

Gyerekkoromban nem volt lehetőségem nyaralni menni a családommal, mert a hétköznapi, nélkülözhetetlen dolgok mellett nem telt rá. Felnőttként gondolkodni kezdtem a lehetőségeken, s habár eleinte nagyon nehéznek tűnt a feladat megoldása, és nem láttam kiutat az átmeneti nincstelenségből, az évek során mégis sikerült valamiféle technikát kifejleszteni, hogyan lehet csökkenteni a nyaraláshoz elengedhetetlenül szükséges költségeket. Sőt, hogyan lehet olcsó és apró dolgokkal feldobni az utat!

Valószínűleg mindannyian arra vágyunk, hogy legalább a nyaralás alatt ne kelljen a fránya anyagiakra gondolnunk. Mégis, sokunkkal előfordul, hogy nem lett elég az egy hétre kiszámolt pénz valamilyen váratlan kiadás miatt – leállt az autó az autópálya közepén, betelt az olcsó szálláshely, amit kinéztünk, valamiféle gyógyszert kellett vásárolnunk, vagy egyszerűen csak egy túl drága étterembe ültünk be ebédelni.

Bármilyen oka is volt pénzünk rohamos fogyásának, legközelebb biztosan óvatosabban tervezünk, és jobban előregondolkodunk. Néhány ilyen eset után kezdtem gondolkodni a lehetőségeken, hogyan lehet csökkenteni a költségeket:

1. Utazzunk telekocsival! Körülbelül féláron utazhatunk az ország bármely pontjára, illetve Európa számos pontjára, ugyanis már nemzetközi telekocsi rendszerek is működnek az interneten. Sokan ódzkodnak ettől a megoldástól, de mindenki megnyugtatására szolgáljon az a több ezer vélemény és visszajelzés, amiket ezeken a weboldalakon olvashatunk. Ha ezeknek nem hiszünk, érdeklődjünk barátainknál, ismerőseinknél, hiszen 100%, hogy mindenhol találunk már ilyen tapasztalattal rendelkező embereket. A rendszer előnye, hogy gyakran nagy csomagok, illetve kerékpár szállítására is van lehetőség. Ne féljünk, lépjük át a komfortzónánkat!

2. Utazzunk autóval! Vigyünk utasokat, így megoszthatjuk az üzemanyagköltségeket, és számos értékes embert ismerhetünk meg. Sokakra talált már rá így a szerelem. :) Nem tudhatjuk, hogy egy új dolog kipróbálása milyen lehetőségeket rejt magában. E mellett az autó egy-egy estére kiváló szálláshelynek is bizonyulhat. Ha egy-egy kiszemelt városban túl drága a szállás, válasszunk ki egy, a városhoz közel eső autópálya melletti pihenőhelyet, és táborozzunk le ott. Ausztriában vannak kifejezetten erre a célra létrehozott pihenőhelyek is, amiket rendszeresen takarítanak, és tusolási lehetőség is rendelkezésre áll néhány euróért. Ne felejtsük el, hogy egy autópályamatrica még mindig olcsóbb, mint a belvárosi, zsúfolt szállások – még ha csak egy vendégház is az. Lehet, hogy autóban aludni nem olyan pihentető, de az élmény garantált. Mindenki tisztában van azzal, hogy a nyaralás amúgy sem a pihenésről szól. :)

3. Kávézzunk olcsón! A kávézókkal teli sétálóutcákon és belvárosokban nehéz megállni, hogy ne üljünk be mi is valahová, és költsünk el egy rakás pénzt kávéra napi két-három alkalommal. Nem baj, ha néha megengedjük magunknak, de a gazdaságosság szempontjából előnyös, ha például a reggeli kávézást lecseréljük az Aldiban kapható dobozos kávéra – vagy ahogy mi hívjuk, konzervkávéra. Ha kiülünk egy parkba, a természetbe vagy a sétálóutcára, pillanatok alatt remek kis szertartást varázsolhatunk magunknak.

4. Nézzük meg a várost! Remek ötlet a városnézés, és olcsó is, ha nem megyünk be fizetős templomokba, székesegyházakba, bazilikákba, múzeumokba, nem mászunk fel tornyokba stb. Viszont unalmas is, mert így semmit sem fogunk tudni arról, mit nézünk éppen, és az milyen történettel és történelmi háttérrel bír. Mielőtt nyaralni indulunk, gondolkodjunk előre, nézzünk szét az interneten, és nyomtassuk ki az általunk fontosnak nyilvánított látnivalók történetét. Még házilag készített kis könyvet is gyárthatunk belőle. Így megúszhatjuk, hogy méregdrága útikönyveket kelljen vásárolnunk, és a készülődés még fokozni is fogja a várakozás élményét.

Lehet, hogy nem életünk célja minden nyaralásunkat a fenti tanácsok alkalmazásával véghezvinni, de amíg nem elegendő a financiális hátterünk egy viszonylagos, korlátok nélküli nyaraláshoz, addig a fentiek két-három fő esetében biztosan jelentősen csökkentik a kiadásokat.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.