Menü

Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?

Egy-egy zűrös hétfői nap után mindannyiunk fejében megfordul, hogy milyen jó is lenne a saját főnökünknek lenni. Senki nem befolyásol, magunk osztjuk be az időnket, azt csinálhatjuk és úgy, ahogy nekünk tetszik. A sok előny mellett azonban feltűnhet az árnyoldal is, ilyenkor mérlegelnünk kell.

Egy saját vállalkozás indítása számos előnnyel és hátránnyal rendelkezik. Ha saját vállalkozásunk van, rendszerint nem kötelező hétfőn reggel is nyolcra odaérni valahová. Nem kell előre a főnökünk házsárkodásával telített gondolatokkal ébrednünk, és tudjuk azt is, hogy az esetek többségében mi vezetgetjük munkánk fonalát. Mi magunk dönthetjük el, mivel szeretnénk foglalkozni, és megtervezhetjük a munkafolyamatokat.

Az életstílusunk így kielégítő lehet, és hosszú távon a nyereség gondolata is megnyugtató. A vezetői utasítástól való függetlenség sok ember számára nélkülözhetetlen. Az időbeosztásunkat is dinamikusabban tudjuk irányítani, mintha alkalmazottként dolgozunk akár egy cégnél, akár valamilyen állami szervnél.

A vállalkozások hátránya azonban ugyanitt mutatkozhat meg. Minden papírmunkát saját magunknak kell intéznünk, hacsak nem szerződünk pénzügyes, munkaügyes, jogász szakemberekkel. A munkaidő rendszerint nem délután négykor vagy fél ötkor végződik, és gyakran a hétvégék jelenléte sem annyira egyértelmű, mintha beosztottként töltjük a mindennapjainkat. Az biztos, hogy ha vállalkozóként igyekszünk egyengetni életünk vezérfonalát, jóval több hivatalos dologgal kell képbe kerülnünk.

Vigyáznunk kell azzal is, hogy ne vigyük túlzásba a munkát, hiszen a kezdeti fázisban – de sokaknál ez később is megmarad – megeshet, hogy napi 12-16 órát is dolgozunk. Ennek kihatása lehet emberi kapcsolatainkra, családi életünkre is, ezért ezekre a területekre érdemes több figyelmet szentelnünk. A stressz, ami a bizonytalanságból fakad, rányomhatja bélyegét az életünkre, hiszen az elején nem tudjuk, mennyire tudjuk sikerre vinni az elképzelt ötletünket, amibe oly sok időt, energiát és pénzt fektettünk. Ez hosszú távon teherként is nyomhatná a vállunkat, de fontos, hogy mindig higgyünk a céljainkban, abban, hogy igenis képesek vagyunk megcsinálni azt, amire már oly régóta várunk!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.