Menü

Húzzuk ki a kellemetlen szagú cipők fogalmát a szótárunkból!

Sokan, főként nyáron, életük egyik megkeserítőjeként tartják számon a cipő kellemetlen szagát. Milyen egyszerű megoldások léteznek a kellemetlen szag megelőzésére, megszüntetésére?

Legtöbbünk sajnálatára nem dobhatjuk minden cipőnket a mosógépbe, hogy másfél óra alatt teljesen szagtalanná váljanak. Ezért folyamatosan alternatív megoldások után kell kutatnunk, hogy megoldjuk ezt a zavaró problémát.

Most bemutatunk két egyszerű és pénztárcabarát technikát, amelyek segítségével a cipő szaga semlegesíthető vagy a büdösödés megelőzhető. Próbáljuk ki őket, nekünk melyik válik be!

Cipőszagtalanító spray: A drogériákban mindössze néhány száz forintért kaphatóak ezek a flakonok, amelyek legtöbbször citromos illatanyaggal vannak felruházva, és flakonjuk hasonlít a légfrissítőhöz vagy a lábspray-hez. A spray használatát tekintve nagyon egyszerű. Miután hazaértünk, és levettük a cipőnket, fújjunk a belsejébe, és hagyjuk megszáradni. Indulás előtt 15 perccel szintén tegyük meg ezt. Fontos hangsúlyozni, hogy ne közvetlenül a cipő felvétele előtt fújjuk bele a sprayt, mert az is kellemetlen szag kialakulását eredményezheti. A 15 perc száradási idő viszont biztosan elegendő.

A spray előnye, hogy a már régóta büdös cipő szagát is képes néhány napi használat után nagymértékben tompítani, viszont saját tapasztalatokra hagyatkozva azt mondhatom, akkor a leghatékonyabb, ha már rögtön a cipő vásárlását követően használni kezdjük, és megelőzzük a szagosodást.

Mosóporos házi praktika: Ez egy kifejezetten olcsó módszer arra, hogy megszabadítsuk kedvenc lábbelinket a kellemetlen szagtól. Vizezzük be a kezünket vagy a cipő talpát, belső felületét, a markunkba vagy a cipőbe öntsünk egy kevés mosóport, körülbelül egy maréknyit, és jól dörzsöljük bele a felületbe. Hagyjuk állni így egy darabig, körülbelül egy-két óráig, majd tiszta vízzel mossuk ki a mosópor maradékát a cipőből, és tegyük ki a napra száradni.

Ezen kívül az is segíthet, ha a műszálas zoknikat pamutra cseréljük, illetve nem vesszük fel a cipőnket túl gyakran mezítláb.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.