Menü

Húzzuk ki a kellemetlen szagú cipők fogalmát a szótárunkból!

Sokan, főként nyáron, életük egyik megkeserítőjeként tartják számon a cipő kellemetlen szagát. Milyen egyszerű megoldások léteznek a kellemetlen szag megelőzésére, megszüntetésére?

Legtöbbünk sajnálatára nem dobhatjuk minden cipőnket a mosógépbe, hogy másfél óra alatt teljesen szagtalanná váljanak. Ezért folyamatosan alternatív megoldások után kell kutatnunk, hogy megoldjuk ezt a zavaró problémát.

Most bemutatunk két egyszerű és pénztárcabarát technikát, amelyek segítségével a cipő szaga semlegesíthető vagy a büdösödés megelőzhető. Próbáljuk ki őket, nekünk melyik válik be!

Cipőszagtalanító spray: A drogériákban mindössze néhány száz forintért kaphatóak ezek a flakonok, amelyek legtöbbször citromos illatanyaggal vannak felruházva, és flakonjuk hasonlít a légfrissítőhöz vagy a lábspray-hez. A spray használatát tekintve nagyon egyszerű. Miután hazaértünk, és levettük a cipőnket, fújjunk a belsejébe, és hagyjuk megszáradni. Indulás előtt 15 perccel szintén tegyük meg ezt. Fontos hangsúlyozni, hogy ne közvetlenül a cipő felvétele előtt fújjuk bele a sprayt, mert az is kellemetlen szag kialakulását eredményezheti. A 15 perc száradási idő viszont biztosan elegendő.

A spray előnye, hogy a már régóta büdös cipő szagát is képes néhány napi használat után nagymértékben tompítani, viszont saját tapasztalatokra hagyatkozva azt mondhatom, akkor a leghatékonyabb, ha már rögtön a cipő vásárlását követően használni kezdjük, és megelőzzük a szagosodást.

Mosóporos házi praktika: Ez egy kifejezetten olcsó módszer arra, hogy megszabadítsuk kedvenc lábbelinket a kellemetlen szagtól. Vizezzük be a kezünket vagy a cipő talpát, belső felületét, a markunkba vagy a cipőbe öntsünk egy kevés mosóport, körülbelül egy maréknyit, és jól dörzsöljük bele a felületbe. Hagyjuk állni így egy darabig, körülbelül egy-két óráig, majd tiszta vízzel mossuk ki a mosópor maradékát a cipőből, és tegyük ki a napra száradni.

Ezen kívül az is segíthet, ha a műszálas zoknikat pamutra cseréljük, illetve nem vesszük fel a cipőnket túl gyakran mezítláb.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.